REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Thanos będzie jednym z głównych bohaterów filmu Avengers: Wojna bez granic

Za niewiele ponad miesiąc do kin trafi film Avengers: Wojna bez granic. W najnowszej części MCU na ekranie wreszcie pojawi się Thanos, który będzie głównym antagonistą produkcji. Według słów scenarzystów Szalony Tytan będzie jedną z centralnych postaci.

21.03.2018
20:48
Thanos Avengers: Wojna bez granic
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze w 2016 r. Kevin Feige, producent filmów z Marvel Cinematic Universe, przyznał, że gdy Thanos wróci w trzeciej części Avengers, będzie jej głównym bohaterem. Wówczas część fanów była w ekstazie, ponieważ komiksowy czarny charakter pojawił się na ekranie zaledwie kilka razy, i to głównie w scenach po końcowych napisach. Kampania promocyjna najnowszej produkcji MCU potwierdziła słowa Feige’a. Grana przez Josha Brolina postać jest głównym punktem wielu reklam, plakatów czy zwiastunów.

Wygląda na to, że Thanos faktycznie odegra dużo większą rolę, niż można było się spodziewać.

W rozmowie z portalem ScreenRant.com Stephen McFeely i Christopher Markus (scenarzyści Avengers: Wojny bez granic) zdradzili, że „na wiele sposobów będzie to film o Thanosie”. McFeely dodał także:

Tak, jednym z największych wyzwań jest mieć pewność, że nie jest on tylko bezwzględną maszyną, zbierającą Kamienie (Nieśmiertelności – przyp. red.) jakby była na zakupach. Chcieliśmy dać mu pełnowymiarową historię emocjonalną. Można powiedzieć, że to origin story Thanosa; urośnie do rangi bohaterów poprzednich filmów pod względem decyzji, które będzie musiał podjąć, by osiągnąć swój cel.

Wiadomo także, że ukazana w filmie historia i motywacje Szalonego Tytana będą różnić się od komiksowych wersji. W MCU Thanos nie został zrodzony z jednego z księżyców w naszym Układzie Słonecznym, a jego celem nie będzie próba zaimponowania jakiejkolwiek formie spersonifikowanej śmierci. Markus tak opisuje ekranowego superzłoczyńcę:

(…) Thanos to amoralny filozof. Nie jest Diabłem, chociaż czasem niewiele mu brakuje. Przez cały czas chcieliśmy mieć antagonistę ze zrozumiałymi motywacjami i emocjami. Thanos ma rodzinę; ma dwie córki, o których wiemy. W komiksach ma osiem milionów historii, z których wszystkie są raczej smutne.

Thanos ma mieć najwięcej ekranowego czasu ze wszystkich postaci w Avengers: Wojnie bez granic.

REKLAMA

Mroczny Tytan przybywa na Ziemię, by odnaleźć pozostałe Kamienie Nieśmiertelności. Dwa z nich znajdują się w posiadaniu członków drużyny superbohaterów, Doktora Strange’a i Visiona, co zapewne oznacza konfrontację Thanosa z tymi postaciami. Na ekranie często pojawiać się ma także Thor, którego znajomość kosmosu może okazać się kluczowa dla losów wojny.

Avengers: Wojna bez granic trafi do kin 27 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA