REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czyli ktoś to jeszcze ogląda. Zamówiono 10. sezon „The Walking Dead”

Serial o chodzących zwłokach wciąż ma swoją wierną widownię, a ta otrzyma kolejny sezon „The Walking Dead”. Umarlaki powrócą już po raz dziesiąty.

05.02.2019
11:47
the walking dead sezon 10
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja stacji AMC, już nieco leciwa i wyeksploatowana, dalej przyciąga przed telewizory rzesze widzów. W końcu tytułu najczęściej piraconego serialu 2018 roku nie otrzymuje się za nic. Twórcy w dalszym ciągu mają też pomysł na kontynuowanie serii, choć pożegnał się z nią już jej główny gwiazdor, czyli wcielający się w Ricka Grimesa Andrew Lincoln.

Co prawda przedłużenie „The Walking Dead” na kolejny sezon nie jest szczególnie dużym zaskoczeniem, ale do tej pory produkcja nie dostała zielonego światła. Skąd wiadomo o zamówieniu 10. serii? Showrunnerka produkcji, Angela Kang, opublikowała na Instagramie post zdradzający szczęśliwą nowinę dla wszystkich fanów „The Walking Dead”:

Szczegóły fabuły 10. sezonu nie są jeszcze znane.

Powód jest prozaiczny - 9. seria nie dobiegła jeszcze końca. Za sobą mamy osiem odcinków, a przed nami jeszcze drugie tyle. Trudno przewidzieć, w którym kierunku potoczą się losy bohaterów i jak AMC będzie walczyło o to, aby podtrzymać oglądalność.

„The Walking Dead” wciąż cieszy się powodzeniem, ale wyraźnie słabnącym. W końcu drużyna, którą poznaliśmy na samym początku już w zasadzie nie istnieje. Ocaleli tylko Daryl i Carol, zaś wśród bohaterów, których znamy od dłuższego czasu są Michonne i Maggie. Czy widzowie będą w stanie zaangażować się w losy postaci tak samo, jak na początku? To kwestia dyskusyjna, bo zniknięcie Ricka Grimesa może tak samo zaszkodzić, jak i pomóc serialowi, który od dłuższego czasu zjadał swój własny ogon. Należy czekać i obserwować, co zaserwują nam scenarzyści.

REKLAMA

10. sezon „The Walking Dead” zadebiutuje w październiku 2019.

To już zwyczajowa data premiery dla serialu AMC. Bieżąca seria dobiegnie końca między końcem marca a początkiem kwietnia, po czym dostaniemy pół roku wytchnienia od oglądania tułaczki po lasach i wbijana czego popadnie w przegniłe łby zombie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA