REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"To" wróci, by straszyć raz jeszcze

Jeszcze przed oficjalną premierą horroru To, jego reżyser Andres Muschietti ogłosił, że powróci do realizacji sequela.

20.07.2017
12:01
To
REKLAMA
REKLAMA

Robimy to! Sądzę, że scenariusz będzie gotowy na drugą połowę stycznia 2018 roku. Jak dobrze pójdzie, to zaczniemy prace preprodukcyjne w marcu. Pierwsza część opowiada o dzieciach. Część druga natomiast skupi się na tych bohaterach 30 lat później, gdy są już dorosłymi ludźmi. Przewidujemy też flashbacki do lat 80. – opowiada reżyser, Andres Muschietti.

Wszystko to świadczy o jednym – zarówno twórcy jak i wytwórnia są więcej niż zadowoleni z filmu "To".

Już sam zwiastun, który zebrał rekordową widownie (ponad 200 milionów odtworzeń globalnie, tylko w pierwszych 24 godzinach od premiery!) prezentował się nadzwyczaj efektownie i przerażająco.

Stawia to Warner Bros w komfortowej sytuacji. Popularność trailera daje niemalże pewność, że film stanie się kasowym przebojem, a teraz zielone światło dla sequela, oznacza, że To się naprawdę udało, a wytwórnia jest zadowolona z pracy ekipy.

Warto przypomnieć, że To, czyli adaptacja powieści Stephena Kinga, doczekało się już wersji filmowej, w formie mini-serii z 1990 roku z Timem Curry jako złowieszczym klaunem. Pierwszym typem na reżysera owej mini-serii był George Romero.

REKLAMA

Jako że obok lalek, klauny wzbudzają mój największy strach, czekam na To, jak na mało który horror w ostatnich latach.

Światowa i polska premiera filmu zaplanowana jest na 8 września 2017.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA