REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się

TVP wstrzymuje emisję popularnych teleturniejów. Stacja musi zadbać o budżet

Telewizja Polska postanowiła mocno zaoszczędzić. W tym celu tnie popularne teleturnieje, które są z widzami od lat. Dostało się też lubianemu przez Polaków serialowi. To nagła decyzja, która mocno zaskoczy wiernych widzów Telewizji Publicznej.

13.11.2023
13:41
TVP tnie koszty
REKLAMA

Nad budżetem TVP zbierają się ciemne chmury. TVP. Telewizja Polska, chcąc podreperować swoje finanse, wprowadza nagłe oszczędności, skracając premiery popularnych seriali i teleturniejów w jesiennej ramówce. Cięcie kosztów już wcześniej dopadło Sylwestra Marzeń. To jeszcze nie wszystko, bo w ostatnim czasie TVP wprowadziła jeszcze kilka zmian w związku z flagowymi programami.

Więcej o Telewizji Polskiej przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

Zmiany dotkną hitowy serial TVP - Ojca Mateusza

Spore zmiany dotkną jeden z najpopularniejszych seriali TVP, czyli "Ojca Mateusza", który emitowany jest na antenie telewizyjnej Jedynki od 2008 roku. Każdy sezon serialu z Arturem Żmijewskim liczył 13 odcinków. W obecnym, 30. już sezonie widzowie zobaczą w tym roku jedynie 8. z 13. odcinków . Jak dowiedział się serwis Plotek.pl - ostatni premierowy odcinek obecnego sezonu widzowie zobaczą 23 listopada. Tydzień później Telewizja Polska pokaże powtórki "Ojca Mateusza".

To decyzja z ostatniej chwili, bo dotychczas były inne rozmowy na ten temat i ramówka miała iść zgodnie z planem.  Do końca roku miał być wyemitowany cały sezon serialu. Zaległe odcinki zostaną wliczone już do nowego sezonu. Czyli w przyszłej ramówce jak serial będzie kontynuowany, wyprodukuje się go mniej

- donosi serwis Plotek.pl.
REKLAMA

TVP oszczędza. Dostało się popularnym teleturniejom

Oszczędności dotknęły zarówno "Ojca Mateusza", jak i popularne programy rozrywkowe. Zrezygnowano z emisji nowych odcinków teleturnieju "Jeden z dziesięciu", a jeszcze niedawno stacja chciała od 28 listopada emitować już 141 serię programu z Tadeuszem Sznukiem. Od 28 listopada pokazane zostaną powtórki 134. edycji. Nie będzie również nowych odcinków "Koła fortuny" z udziałem Norbiego jako prowadzącego oraz popularnego wśród widzów teleturnieju "Va Banque". Nie wiadomo, kiedy tytuły powrócą z nowymi epizodami.

Zmiany widoczne są również w organizacji "Sylwestra Marzeń". Choć impreza sylwestrowa według TVP ma jak zwykle odbyć się, nie jest pewne miejsce Sylwestra. Do tej pory Sylwester Marzeń odbywał się w Zakopanem. Na przygotowanie imprezy nie ma już dużo czasu, a okazuje się, że wciąż nie został sfinalizowany temat scenografii. Być może doczekamy się wkrótce więcej informacji odnośnie organizacji sylwestrowej imprezy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA