REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Na co do kina w walentynki? Najlepiej na przedpremiery nie tylko dla zakochanych

Chociaż randka w kinie to klisza, walentynki akurat trudno sobie bez niej wyobrazić. Szczególnie w tym roku, bo 14 lutego w repertuarach (przede wszystkim, acz nie tylko) multipleksów rozgościły się przedpremierowe pokazy wyczekiwanych filmów. I to nie tylko komedii romantycznych. Będziecie mieć też bowiem okazję nieco wcześniej zobaczyć najnowszą produkcję z uniwersum Spider-Mana.

12.02.2024
21:13
walentynki co obejrzeć kino
REKLAMA

Nie, nie. Jasne, przynęt na wybierające się do kin pary nie brakuje. Dystrybutorzy już chwilę temu wprowadzili na ekrany filmy, które aż się proszą, aby obejrzeć je we dwoje. W miniony weekend zadebiutowała bowiem "Miłość jak miód" czy "Piękna katastrofa 2". Ba, nawet historia żony Elvisa Presleya "Priscilla" dostarczy wam przecież pożądanych na randce wzruszeń.

REKLAMA

Walentynki 2024 - przedpremierowe pokazy

Jeśli zaś chodzi o wspomniane walentynkowe pokazy przedpremierowe, to królują wśród nich komedie romantyczne z gwiazdorskimi obsadami. Znalazło się jednak też miejsce nie tylko na film superbohaterski, ale też biografię muzyczną. Można więc wybierać co kto lubi. I, oczywiście, jak kto lubi - samemu, w parze lub w dziesiątkę.

Miłość bez ostrzeżenia

Miłość bez ostrzeżenia - walentynki - co obejrzeć?

Jak sam tytuł wskazuje "Miłość bez ostrzeżenia" jest komedią romantyczną. Opowiada o przechodzącym kryzys twórczy kompozytorze, który próbuje napisać nową operę. Pod namową żony postanawia poszukać inspiracji w najmniej oczekiwanym miejscu. Znajduje ją pod postacią seksoholiczki, kapitana statku rybackiego. Zgodnie z opisem dystrybutora mamy w tym wypadku do czynienia z "pełną humoru opowieścią o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno - nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie". Brzmi kiczowato? Być może, ale gwiazdorska obsada sprzeda wam ten banał w mistrzowski sposób. W główne role wcielają się tu bowiem Peter Dinklage, Anne Hathaway i Marisa Tomei. A towarzyszy im... Polka - Joanna Kulig.

14 lutego film obejrzycie w kinach sieci Cinema City i wybranych kinach studyjnych.

Tylko nie ty

Jakbyście mieli ochotę na podwójny seans komedii romantycznych, to z "Miłością bez ostrzeżenia" 14 lutego będzie się świetnie komponowała również inna przedpremiera. "Tylko nie ty" opowiada hitorię Bea i Bena, którzy wyglądają na idealną parę. Po pierwszej randce okazuje się jednak, że, delikatnie mówiąc, do siebie nie pasują. Pewnego dnia niespodziewanie spotykają się na weselu w Australii. Nie chcąc psuć państwu młodemu ich święta, postanawiają udawać, że są parą. W głównych rolach zobaczycie gwiazdę "Euforii" Sydney Sweeney i znanego z "Top Gun: Maverick" Glena Powella.

14 lutego film obejrzycie w kinach sieci Cinema City, Multikino i wybranych kinach studyjnych.

Bob Marley. One Love

Starczy tych komedii romantycznych. Jeśli ich kicz niezbyt do was przemawia, a lubicie bujać się do reggae, pozycją obowiązkowo wśród walentynkowych pokazów przedpremierowych wydaje się "Bob Marley. One Love". To mistrzowsko zagrana (nie tylko od strony muzycznej, ale też aktorsko) opowieść o tytułowym piosenkarzu, którego gitara była karabinem. Wykorzystywał ją, aby nieść przesłanie ruchu Rastafari, czym milionów słuchaczy na całym świecie zaraził swoim pięknym snem o pokoju i równości.

14 lutego film obejrzycie w kinach sieci Cinema City.

Recenzję filmu przeczytasz na Spider's Web: Kto słucha reggae, ten bierze kolegę na nowy film o Bobie Marleyu

Madame Web

Madame Web - walentynki - co obejrzeć?
REKLAMA

A kto powiedział, że w walentynki nie wypada oglądać superbohaterów? "Madame Web" to kolejny już po dwóch częściach "Venoma" i "Morbiusie" film z uniwersum Spider-Mana od Sony. Tym razem mamy do czynienia z opowieścią o ratowniczce Cassandrze, która ma zdolność jasnowidzenia. W swoich wizjach ujrzała niezwykłą przyszłość trzech kobiet. Teraz postanawia dopilnować, aby jej dożyły.

14 lutego film obejrzycie w kinach sieci Cinema City, Multikino i wybranych kinach studyjnych.

Więcej o superbohaterskim uniwersum Sony poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA