REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

„Nie uśmierciłam go”. Dziennikarka TVP Sport tłumaczy się z koszmarnej wpadki na Euro 2020

Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w czasie sobotniego meczu Duńczyków z Finami. 29-letni pomocnik Christian Eriksen nagle upadł na murawę i przez długi czas nie było z nim kontaktu. Spotkanie zostało przerwane, a telewizja „oddała głos do studia”. Tam padły kontrowersyjne słowa o żałobie ze strony Sylwii Dekiert.

13.06.2021
11:03
sylwia dekiert euro 2020 tvp christian eriksen
REKLAMA

Sytuacja była naprawdę dramatyczna – na ekranie widzieliśmy piłkarza poddawanego resuscytacji, który walczył o życie. Z boiska wynoszono go osłoniętego płachtami. Dziennikarka TVP Sport zamiast na chwilę wstrzymać się z komentarzem, postanowiła zagajać zgromadzonych w studiu gości. I zaliczyła koszmarną wpadkę.

REKLAMA

Panowie ja nie wyobrażam sobie, żebyśmy zeszli z anteny, czy też zakończyli tę dyskusję. Będziemy rozmawiali do tej pory, aż nie otrzymamy informacji. Czy myślicie, że jeżeli potwierdzi się to najgorsze, jak to się przełoży na cały turniej, który już w tym momencie będzie owiany żałobą? – zastanawiała się Sylwia Dekiert

Na Sylwię Dekiert wylała się ogromna fala hejtu. Twitter był rozgrzany do czerwoności.

Kibice trzymali kciuki za Eriksena i wierzyli, że jednak stanie na nogi, a ona zaczęła snuć wizję żałoby na Euro 2020. „Idiotka roku?”, „Debilka zwykła i prymityw. No, ale to TVP także nic dziwnego”, „To pytanie Panią dyskwalifikuje jako dziennikarza”, „Słowa o żałobie to dno, do którego nikt w telewizji nigdy się nawet nie zbliżył. Dramat” — to tylko niektóre z tych bardziej cenzuralnych komentarzy.

Te słowa będą długo się ciągnać za dziennikarką TVP. Część internautów zauważa jednak, że wydarzenie było bezprecedensowe i każdy mógł coś palnąć, będąc pod taką presją. Inni piszą, że decyzja o przeniesieniu transmisji do studia też była błędem.

Dekiert przeprosiła widzów w tweecie wysłanym w nocy. Napisała, że przez 20 lat pracy „nie miała trudniejszego studia”.

„Nie uśmierciłam go, więc nie rozumiem skali hejtu. Pytanie o żałobę na wypadek gdyby... faktycznie było niefortunne. Przepraszam. Bądźcie zdrowi, dobrej nocy” – napisała.

REKLAMA

Głos zabrał też dyrektor TVP Sport. „Co się stało z naszym pięknym krajem, że nie ma już fundamentalnych wartości jak szacunek wobec kobiety?”  — napisał Marek Szkolnikowski. Stwierdził, że nie tylko Diekert, ale cały zespół dziennikarzy mógł się zachować lepiej i za to przeprasza. „Ale na ubliżanie i chamstwo nie pozwolę” – dodał.

Christian Eriksen dochodzi do siebie w szpitalu – jego stan jest stabilny. Mecz Danii z Finlandią został wznowiony po przerwie o 20:30. Drużyna Eriksena przegrała po golu strzelonym w 59. minucie przez Joela Pohjanpalo.

* zdjęcie główne: kadr z TVP

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA