REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

"Nie Jay-Z, tylko gen Z”. Hołownia poucza polityków i jest to dość zabawne

Adam Gomoła, młody poseł z pokolenia Z, reprezentant Polski 2050, wywołał spore poruszenie wśród pozostałych polityków podczas swojego przemówienia w Sejmie. Dyskutowano na temat nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedzielę. W pewnym momencie musiał interweniować Szymon Hołownia, który jednym zdaniem rozbawił zgromadzonych polityków.

29.11.2023
14:46
Adam Gomoła Sejm
REKLAMA

W środę podczas obrad Sejmu politycy dyskutowali o projekcie zmiany przepisów handlu w niedzielę. Na mównicy sejmowej zagościł najmłodszy obecnie przedstawiciel pokolenia Z, Adam Gomoła z Polski 2050.

REKLAMA

Wrzawa w Sejmie po występie młodego polityka z pokolenia Z. Interweniował Szymon Hołownia

Jako nie tylko poseł sprawozdawca, ale także jedyny przedstawiciel pokolenia "gen Z" w tej izbie, nie mogę nie wspomnieć o sytuacji studentów - powiedział Gomoła, upominając się o postulaty części studentów, którym akurat niedzielny zakaz handlu ogranicza dorabiania sobie w weekendy.

Więcej o wydarzeniach w Sejmie i polityce przeczytasz w Spider's Web:

Gdy Gomoła wypowiadał się, słychać było gwar na sali sejmowej. Politycy pozwalali sobie na uwagi dotyczące młodego wieku Adama Gomoły. Polityk zwrócił się o pomoc do marszałka sejmu, Szymona Hołowni, by ten przywołał do porządku pozostałych polityków. Czuję się, jakby to były klasy 1-3 w podstawówce - powiedział Gomoła. Jak się okazuje, nie wszyscy politycy zrozumieli, co młody poseł ma na myśli, mówiąc o "genie Z".

Nie Jay-Z, tylko gen Z, panie pośle Kaleta. To są jednak dwa różne zjawiska

- powiedział Szymon Hołownia, a na jego uwagę politycy zareagowali śmiechem.

Jak się okazuje, nie wszyscy wiedzieli, że nie chodzi o znanego, amerykańskiego rapera, a o przedstawiciela najmłodszej generacji pracowników na rynku, czyli osób urodzonych od 1995 do 2012 roku. Adam Gomoła później odniósł się do sejmowego wystąpienia na platformie X/Twitterze.

Bardzo mi miło, że wiele osób usłyszało dziś o tak wydawałoby się popularnym określeniu jak "Gen Z". Przy okazji PiS dowiedział się, że średni koszt życia studentów w Polsce za ich rządów wzrósł z 1,5 tys. do prawie 4 tys. miesięcznie. To dlatego młodzi poszli tak licznie do wyborów i odsunęli PiS od władzy

- napisał Gomoła na platformie X. Opublikował też nagranie z posiedzenia.

Sejm przyjął projekt ustawy w sprawie handlu w Wigilię

REKLAMA

Warto dodać, że Sejm przyjął w środę projekt ustawy w sprawie handlu w Wigilię Bożego Narodzenia autorstwa Polski 2050. Wiadomo, że 24 grudnia sklepy wielkopowierzchniowe oraz galerie handlowe mają być zamknięte. Natomiast na zakupy będzie można pójść w dwie przedświąteczne niedziele: 10 oraz 17 grudnia. Wtedy sklepy będą funkcjonować normalnie, w pełnym wymiarze godzin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA