REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

American Vandal skasowany przez Netfliksa, ale ciągle jest szansa na 3. sezon

Netflix to doskonałe dramaty, świetne produkcje superbohaterskie i... ledwie kilka udanych komedii. Serwis właśnie opuszcza kolejna humorystyczna produkcja. Właśnie skasowana została parodia dokumentów o prawdziwych zbrodniach - American Vandal. Ale jej fani nie powinni tracić nadziei.

26.10.2018
20:48
american vandal skasowany
REKLAMA
REKLAMA

Telewizyjne seriale dokumentalne przeżywają drugą młodość. Również na Netfliksie. To właśnie ta platforma wyprodukowała hitowe Making a Murderer (drugi sezon serialu trafił niedawno na Netfliksa) oraz Bardzo dziki kraj. Inne stacje telewizyjne szybko zobaczyły, że gatunek zyskuje popularność i zaczęły przygotowywać własne seriale. Wysyp śledczych serii dokumentalnych osiągnął w pewnym momencie zaskakujące rozmiary. I wkrótce sprowokował powstanie parodii.

Z Making a Murderer Netfliksa w jednym z odcinków nabijał się choćby hitowy sitcom U nas w Filadelfii. Twórcy American Vandal postanowili jednak pójść o krok dalej. Dlatego stworzyli zupełnie nowy serial, który wykorzystywał najważniejsze cechy gatunku do jego wyśmiania. Produkcja okazała się ogromnym sukcesem.

Pierwszy sezon American Vandal opowiadał historię zdewastowanych samochodów grupy nauczycieli, a w drugiej odsłonie próbowano rozwiązać zagadkę biegunki w szkolnej stołówce.

W obu przypadkach sprawie przyglądało się dwóch domorosłych detektywów - Sam i Peter. Nagle okazuje się, że prosta z pozoru sprawa ma znacznie więcej pobocznych wątków. Zwyczajna szkoła staje się areną zdradzonych przyjaźni, dręczenia słabszych, przerośniętych ego popularnych dzieciaków, a w końcu także zbrodni (wywołania fali biegunek).

Serial nie miał tylko rozśmieszać widzów. American Vandal był znacznie bardziej rozbudowaną produkcją niż zwykłą parodią. Mockument pokazywał też rozkład więzi społecznych w amerykańskiej szkole. Dlatego tym bardziej dziwi informacja podana przez serwis Variety, że American Vandal skasowany został przez Netfliksa, podczas gdy fani i krytycy wypatrywali raczej ogłoszenia trzeciego sezonu. Przedstawiciele firmy podziękowali jedynie twórcom oraz fanom za to, że docenili nietypowy humor produkcji.

REKLAMA

Powodem rezygnacji z serialu ma być podobno fakt, że American Vandal był produkowany przez zewnętrzne firmy. Netflix dążył do jak największego ograniczenia takich sytuacji. Niedawno firma otworzyła nawet pierwsze centrum produkcyjne w Europie. Fani serialu nie powinni jednak rozpaczać. Variety donosi, że inne platformy VoD wyraziły zainteresowanie kontynuacją serii. American Vandal może się pochwalić wynikiem 97% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes, więc takie nastawienie jest w pełni zrozumiałe.

Widzowie, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć mockumentu nie muszą się martwić. American Vandal skasowany, ale wciąż jest dostępny na serwisie Netflix. Przynajmniej na razie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA