REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mieli wyreżyserować film o Hanie Solo, tymczasem nakręcą adaptację nowej powieści autora "Marsjanina"

W listopadzie na rynku księgarskim zadebiutuje powieść "Artemis", autorstwa Andy'ego Weira, który sławę zdobył dzięki "Marsjaninowi". Tymczasem wiemy już, kto nakręci adaptację filmową książki.

27.09.2017
12:22
Andy Weir
REKLAMA
REKLAMA

Andy'ego Weira nie trzeba już prawdopodobnie przedstawiać fanom prozy science-fiction. Pisarz stał się znany na całym świecie za sprawą bestsellerowej powieści "Marsjanin". Zekranizował ją Ridley Scott.

"Marsjanin" to opowieść o astronaucie pozostawionym samemu sobie na Czerwonej Planecie. Mark Watney (w którego w wersji filmowej wcielił się Matt Damon) toczy trudną walkę o przetrwanie. Uratować go mają astronauci, z którymi został wysłany na Marsa na pokładzie statku Hermes.

Nowa powieść Andy'ego Weira nosi tytuł "Artemis" i zadebiutuje na świecie w listopadzie. Tym razem autor przeniesie nas na Księżyc. Naszkicuje historię Jazz, która wpada w sam środek spisku, mającego na celu przejęcie kontroli nad księżycowym miastem Artemis, zamieszkiwanym przez kilka tysięcy osób. Jasmine to bohaterka na tzw. rozstaju dróg, trudniąca się przemytem i nieposkładana. Jej skłonność do wpadania w kłopoty nie może zatem dziwić.

"Artemis" nie trafił jeszcze do księgarń, ale już wiadomo, kto wyreżyseruje adaptację.

Filmową wersję "Artemis" ma nakręcić Phil Lord i Christopher Miller - reżyserzy, którzy początkowo pracowali nad filmem o Hanie Solo. Ostatecznie Lucasfilm zwolnił obu filmowców. Zastąpił ich w tym projekcie Ron Howard.

REKLAMA

Lord i Miller podpisali umowę na wyreżyserowanie filmowej wersji nowej powieści Weira. Za produkcję odpowiadać ma Simon Kinberg znany z filmów z serii "X-Men" i Aditya Sood. Obaj pracowali również przy wspomnianym już "Marsjaninie".

Nie znamy innych szczegółów produkcji. Nie ujawniono też daty premiery filmu, ani obsady.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA