REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie obejrzeć "Asteroid City"? Nowy film Wesa Andersona wpadł do VOD

"Asteroid City" to najnowszy film Wesa Andersona, który na dużych ekranach zadebiutował w połowie czerwca 2023 r. Produkcja pojawiła się już w VOD i jest dostępna zarówno w opcji wypożyczenia, jak i w ramach abonamentu.

15.01.2024
13:21
Gdzie obejrzeć Asteroid City? Nowy film Wesa Andersona wpadł do VOD
REKLAMA

Wes Anderson to wielokrotnie nagradzany reżyser, znany ze swojego charakterystycznego stylu kręcenia filmów. W swojej twórczości artysta wykorzystuje m.in. statyczne ujęcia, szybkie przybliżenia, symetryczne kompozycje czy soczyste, żywe kolory. Zostało to podchwycone przez internautów, a w sieci zapanował szał na krótkie formy w stylu Andersona - na TikToku i Instagramie pojawiały się nagrania, w których internetowi twórcy publikowali barwne filmiki z wakacji i momenty z życia codziennego, stylizowane na filmy ekscentrycznego reżysera. Trend zyskał popularność na kilka miesięcy przed premierą "Asteroid City" i przyjął się w sieci bardzo dobrze. Teraz, oprócz nagrań w mediach społecznościowych, można obejrzeć sam materiał źródłowy, którym inspirowali się internauci - "Asteroid City" pojawił się bowiem w kilku serwisach VOD.

REKLAMA

Gdzie obejrzeć Asteroid City? Film Wesa Andersona wpadł do SkyShowtime

Akcja filmu Wesa Andersona rozgrywa się w 1955 roku w tytułowym Asteroid City - pustynnym miasteczku w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Jedną z atrakcji, która cieszy oczy przyjezdnych turystów, jest gigantyczny krater meteorytowy i pobliskie obserwatorium astronomiczne. Podczas gdy niedaleko ku niebu wzbijają się chmury grzybów po testach atomowych, na zaproszenie wojska i astronomów do miasteczka przybywa pięcioro młodych laureatów nagród naukowych, by tam zaprezentować swoje wynalazki. Uroczystość przybiera jednak nieoczekiwany obrót - kiedy na miejscu pojawia się kosmita, Asteroid City zostaje zamknięte, a wojsko wymyśla fałszywą przykrywkę. Mali geniusze mają jednak plan, aby skontaktować się ze światem zewnętrznym i zostawić mu wiadomość.

Na temat Wesa Andersona piszemy więcej w serwisie Spider's Web:

W obsadzie filmu w reżyserii Wesa Andersona, który jest także autorem scenariusza, znalazła się aktorska śmietanka - na ekranie pojawili się Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody oraz Liev Schreiber.

Film "Asteroid City" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach Canal+, Apple TV, Rakuten oraz TVSmart. Produkcję można obejrzeć również w ramach abonamentu na platformie SkyShowtime.

Zwiastun filmu "Asteroid City" (2023)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA