REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dlaczego aktorskie "Atomówki" nie wypaliły? Twórca animacji wyjaśnia

Pamiętacie jeszcze plany zrealizowania aktorskich "Atomówek"? Chociaż pilot powstał, samego serialu nie zobaczymy. Projekt został anulowany. Twórca oryginalnej animacji tłumaczy, czemu produkcja nie miała prawa się udać.

20.11.2023
8:39
atomówki serial aktorski
REKLAMA

"Atomówki" obchodzą swoje 25-lecie. Pierwszy odcinek kultowego serialu animowanego wyemitowano dokładnie 18 listopada 1988 roku na Cartoon Network. Od tamtej pory trzy dzielne dziewczynki o supermocach urosły do rangi popkulturowych ikon. Oryginalna produkcja doczekała się trzech sezonów, filmu pełnometrażowego, paru speciali, a nawet rebootu. Miał być też serial aktorski.

Aktorskie "Atomówki" brzmią jak szalony projekt. A jednak stacja The CW chciała go zrealizować. Mieliśmy w nim zobaczyć dorosłe Bajkę, Bójkę i Brawurkę, które żałują dzieciństwa spędzonego na walce z przestępczością. Świat potrzebuje ich jednak bardziej niż wcześniej. Czy uda im się pokonać osobiste niesnaski, aby wspólnie stawić czoła zagrożeniu? Tego się nie dowiemy.

Więcej o Atomówkach poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Atomówki - twórca animacji o serialu aktorskim

Jak się w tym roku okazało, The CW zrezygnowało z aktorskich "Atomówek", a niedługo później Warner Bros. TV wstrzymało rozwój projektu. Twórca oryginalnego serialu animowanego Craig McCracken nie żałuje. Jak zdradził w rozmowie z The Los Angeles Times, planowane podejście do jego bohaterek zmieniłoby je w postacie generyczne:

Byłem na jednym spotkaniu i im powiedziałem: kiedy zmieniasz je w dorosłe kobiety, nie są już Atomówkami, bo jeśli są dorosłe, stają się trzema superbohaterkami, które nie muszą mierzyć się z byciem dziećmi. To zupełnie inny serial.

Atomówki
REKLAMA

Niedoszły serial doczekał się pilota. Jak w 2021 roku na łamach portalu ComicBook tłumaczył prezes The CW Mark Pedowitz, "piloty robi się, bo czasami coś może nie wyjść i w tym wypadku tak właśnie się stało". Odcinek miał być jednak zrealizowany od nowa, bo stacja wierzyła w ekipę i obsadę oraz widziała potencjał w tym projekcie.

Mimo że z serialem aktorskim się nie udało, istnieje szansa, że "Atomówki" jeszcze powrócą, ale w wersji animowanej. Według pierwszego wspomnianego portalu Craig McCracken wraz z Hanna-Barbera Studios Europe pracuje nad nowym projektem z udziałem kultowych bohaterek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA