REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Na Netfliksa wpadły świetne animacje. To kultowe kreskówki Cartoon Network

Netflix postanowił przenieść wszystkie dzieciaki z pokolenia lat dwutysięcznych do przeszłości i przypomnieć czasy, kiedy ze szkoły wracało się wczesnym popołudniem, a w domu czekała już parująca miska zupy pomidorowej z makaronem. Na platformę wpadły bowiem dwie kultowe kreskówki i flagowe produkcje Cartoon Network, które z pewnością pamiętają ówcześni szczęśliwi posiadacze kablówki.

26.09.2023
12:45
Na Netfliksa wpadły świetne animacje. To kultowe kreskówki Cartoon Network
REKLAMA

Netflix w swojej ofercie posiada całą masę produkcji dla dzieci i młodzieży. Na platformę praktycznie co tydzień wpada coś dla najmłodszych - nie tak dawno w serwisie zadebiutowały takie produkcje jak "Mali agenci: Armagedon", "Krudowie 2: Nowa era" czy "Kung Fu Panda: Smoczy rycerz". Netflix to także prawdziwa kopalnia hitowych animacji, które pokochały dzieciaki - zalicza się do nich z pewnością "Psi patrol", "Masza i niedźwiedź" oraz "Świnka Peppa". Tym razem w serwisie pojawiły się jednak wyjątkowe animacje, które po raz pierwszy można było obejrzeć w telewizji na kanale Cartoon Network.

REKLAMA

O produkcjach animowanych pisaliśmy już w serwisie Spider's Web wielokrotnie:

Do serwisu Netflix wpadły dwie kultowe kreskówki. "Atomówki" i "Ben 10" to flagowe produkcje Cartoon Network

Bójka, Bajka i Brawurka miały być idealnymi dziewczynkami, stworzonymi z cukru, słodkości i różnych śliczności. Przez omyłkowe dodanie do eliksiru związku X przez profesora Atomusa stały się jednak superbohaterkami, które, wzywane przez burmistrza fikcyjnego miasta Townsville, stają do walki z lokalnymi przestępcami i wrogami. Kreskówka Craiga McCrackena zadebiutowała w 1998 roku i stała się hitem nie tylko wśród dzieciaków - "Atomówki" zyskały uznanie krytyków, zdobywając m.in. 2 nagrody Emmy.

Fragment odcinka kreskówki "Atomówki"
REKLAMA

Druga hitowa kreskówka, która zadebiutowała na platformie Netflix to "Ben 10". Jej głównym bohaterem jest Ben Tennyson, który staje się posiadaczem urządzenia przypominającego zegarek. Tajemniczy przedmiot to Omnitrix, dzięki któremu Ben może przekształcać się w potężnych kosmitów, dysponujących różnymi umiejętnościami. Serial animowany "Ben 10", podobnie jak "Atomówki", zyskał uznanie krytyków, zdobywając 3 nagrody Emmy. Najważniejsze jednak, że przypadł do gustu dzieciakom, które oszalały na punkcie wyjątkowego chłopca.

Fragment odcinka kreskówki "Ben 10"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA