REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka /
  4. Dzieje się

To ona zaśpiewała "Barbie Girl". Co słychać u gwiazdy grupy Aqua, Lene Nystrom?

Szaleństwo na film "Barbie" Grety Gerwig trwa. Sale kinowe przeżywają prawdziwe oblężenie, różowy kolor zalał ulice, a piosenka z lat 90. "Barbie Girl" grupy Aqua na nowo zagościła na playlistach. Lene Nystrom była wokalistką zespołu Aqua i zaśpiewała kultowy przebój "Barbie Girl". Dziś Lene ma prawie 50 lat. Jak wygląda i czym się zajmuje?

24.07.2023
9:05
Lene Nystrom, Aqua
REKLAMA

Dwie najbardziej oczekiwane premiery roku można już oglądać w kinie. Jedną z nich jest oczywiście "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig. Film z pewnością będzie hitem, podobnie jak przed laty był kawałek grupy Aqua "Barbie Girl", który wyśpiewała norweska piosenkarka - Lene Nystrom.

Czytaj też:
- Plastic is fantastic. Recenzja filmu "Barbie" - to wywrotowy blockbuster i filmowy odlot
- "Barbie" to petarda. Ponad stu krytyków wydało werdykt - i są ze sobą zgodni
- "Barbie" i "Oppenheimer" już weszli do swoich narożników. Który film wygrywa "Barbenheimera"?

REKLAMA

To ona zaśpiewała "Barbie Girl". Co słychać u Lene Nystrom?

Karierę rozpoczęła w 1994 roku, dołączając do grupy Aqua, kilka tygodni po założeniu grupy. Dwa lata później band podpisał kontrakt z Universal Denmark, a dzięki utworom "Roses Are Red" oraz "My Oh My" grupa stała się popularna w swoim kraju, rozpoczynając międzynarodową karierę. Razem z grupą Lene wydała dwa albumy: debiutancki Aquarium w 1997 roku oraz Aquarius w 2000. Największym międzynarodowym hitem jest oczywiście słodki kawałek "Barbie Girl".

W 2001 piosenkarka rozstała się z zespołem, co doprowadziło do rozwiązania zespołu. Tymczasem 25 sierpnia 2001 wyszła za mąż za Sørena Rasteda, duńskiego gitarzystę oraz autora tekstów, z którym współpracowała w zespole Aqua.

Dwa lata później Lene postawiła na solową karierę, wydając pierwszy niezależny album "Play with Me", jednak nie został on dobrze przyjęty przez fanów. Nie wszystko na szczęście było stracone z grupą Aqua, gdyż zespół reaktywował się w 2007 roku, a Lene ponownie i równie chętnie dołączyła do zespołu.

Lene dalej chętnie koncertuje z Aquą i jest aktywna w mediach społecznościowych

Gwiazda romansowała też swego czasu z telewizją i aktorstwem. Była jurorką w duńskim oraz norweskim "The Voice". W jej mediach społecznościowych można zobaczyć, iż wciąż chętnie występuje w grupą Aqua i razem z pozostałymi członkami bandu pozostają w świetnej komitywie. Piosenkarka chętnie publikuje zdjęcia z koncertów i sesji zdjęciowych z zespołem. Lene niebawem skończy 50 lat, lecz dalej lubi bawić się swoim wizerunkiem i modą. Tymczasem po latach wielki hit "Barbie Girl" wciąż jest słuchany przez fanów na całym świecie, a dzięki filmowi "Barbie" znów jest na topie.

REKLAMA
"Barbie Girl"

Zdjęcie główne: Instagram/ Lene Nystrom

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA