REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Ujęcia z rodzinnej bójki zobaczył cały świat. O co chodziło w konflikcie siostry Beyonce i Jaya-Z?

To było jedno z najgłośniejszych wydarzeń w maju 2014 roku. Na after party po gali MET w 2014 roku doszło do rękoczynów z udziałem siostry Beyonce, Solange Knowles oraz męża Beyonce, Jaya- Z. Nagranie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu w windzie budynku, w którym odbywało się after party po imprezie. Przypomnijmy sobie tę głośną historią.

19.11.2023
17:28
Beyonce Jay Z Solange Shutterstock
REKLAMA

Wielka gala MET, czyli najgłośniejsze modowe wydarzenie na świecie od lat przyciąga mnóstwo gwiazd, osobowości medialnych, aktorów czy celebrytów. W 2014 roku na after party po imprezie, kamery zarejestrowały bojowe nastawienie młodszej siostry Beyonce - Solange Knowles, która pobiła męża swojej siostry, czyli Jaya- Z.

REKLAMA

Afera sprzed lat. Młodsza siostra Beyonce, Solange, pobiła męża swojej siostry, Jaya-Z. O co poszło?

Nagranie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu w windzie budynku, gdzie odbywała się impreza - after party po MET Gali. Wiadomo, że ochroniarz próbował powstrzymać młodszą siostrę Beyonce, lecz ta dalej zadawała ciosy raperowi. Jay- Z żadnego nie odwzajemnił. W windzie obecna była również sama Beyonce, która stała co prawda obok, lecz w żaden sposób nie próbowała zareagować. Dosłownie tylko przez chwilę stała przed swoim mężem, w taki sposób, jakby chciała go uchronić od ataków młodszej siostry. Całe wydarzenie trwało kilka minut, po czym nastawiona do siebie bojowo rodzina opuściła windę. Po wyjściu z hotelu Beyonce i Solange odjechały jednym samochodem, z kolei Jay-Z wsiadł w drugie auto i odjechał.

Więcej o głośnych historiach na zdjęciach przeczytasz w Spider's Web:

Nagranie z tego zajścia błyskawicznie obiegło media. Jako pierwsze opublikował je serwis TMZ. Później równie szybko amerykańskie media ujawniły, o co poszło w całej dramie i co w tym wszystkim robi siostra Beyonce - Solange. Podejrzewano, że raper miał w tamtym czasie kochankę. Sama Beyonce ponoć miała zażądać od męża, by kobieta raz na zawsze zniknęła z ich życia. Jak się okazuje, ta sytuacja tak bardzo rozsierdziła Solange, iż postanowiła wyciągnąć pazury do swojego szwagra.

Kilka lat później Jay-Z wypowiadał się publicznie na temat afery z udziałem Solange. Mąż Beyonce wziął udział w podcaście "Rap Radar", gdzie padły pytania o słynną bójkę oraz samą siostrę Beyonce. Raper stwierdził, że zawsze miał z siostrą żony dobre relacje, a bójka z 2014 roku, to "nic wielkiego". Zawsze mieliśmy wspaniały kontakt. Z moimi braćmi biłem się i walczyłem całe życie. Tak czasem jest, to nic wielkiego. Przez całe życie pokłóciliśmy się raz. Przed i po tym incydencie, wszystko było w porządku - wyznał gwiazdor.

Bójka Solange i Jay-z

O samej Solange raper mówił w jak najlepszych słowach. Ona jest dla mnie jak siostra. Będę jej chronił. Nie jest dla mnie szwagierką, tylko siostrą - powiedział w podcaście. Jay-Z ma również ciekawą teorię na temat samej bójki, twierdząc, że afera w windzie pomogła rozkręcić karierę Solange Knowles.

Weszliśmy do windy jako wspaniali artyści. Nie dziwi mnie to, zawsze kochałem muzykę Solange. Ale było o niej zbyt cicho przed tym albumem [przyp. red. - chodzi o album wydany po bójce, czyli A Seat at the Table] - powiedział. Warto też dodać, że Beyonce po aferze w windzie wydała swoją biografię. Całej trójce rodzinny skandal przyniósł zatem medialną popularność, bo w tamtym czasie bardzo głośno było o każdym z nich z osobna.

Rzekoma zdrada Jaya-Z poruszona w tekstach piosenek Beyonce

Temat zdrady Jaya-Z pojawiał się również w piosenkach Beyonce. W utworze "Lemonade" gwiazda rozliczała się z niewiernością męża. Później ten temat pojawił się ponownie na płycie "Renaissance" wydanej przez Beyonce w 2022 roku. W piosence "Plastic On The Sofa" tekst piosenki traktuje o zdradzie mężczyzny. O ile podmiot liryczny można utożsamiać z Beyonce, artystka przebaczyła zdradę swojemu ukochanemu. Na tym albumie Beyonce ostrzegła też potencjalne kochanki męża, wyśpiewując, że to ona jest numerem jeden i nie warto z nią konkurować.

REKLAMA

Jestem jedyna, jestem numerem jeden, jestem tylko jedna. (…) Nawet nie marnuj czasu, próbując ze mną konkurować. Nikt na świecie nie potrafi myśleć jak ja. Jestem wypaczona, sprzeczna, uzależniam go - śpiewa Beyonce w jednej z piosenek.

Na ubiegłorocznym albumie Beyonce pochwaliła też młodszą siostrę - Solange. W jednej z piosenek Beyonce śpiewa, że jej siostra jest pewna siebie i zabójcza. Jest bogiem, jest bohaterem, wszystko, przez co przeszła, pewna siebie i zabójcza. (…) Sugeruję nie wk****ać mojej siostry, bo jest pewna siebie - śpiewa. Być może nigdy tak naprawdę nie poznamy prawdziwego źródła rodzinnego skandalu, natomiast jak to w każdej plotce - kiełkuje ziarenko prawdy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA