REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Gry
 3. Mobile

Black Friday 2017 w Google Play: dobre promocje na dobre gry

Czarny Piątek to okres żniw dla graczy. Również tych mobilnych. W Google Play powstała specjalna lista przecenionych produkcji. Chociaż nie jest tak imponująca jak jej odpowiednik w USA, Polacy również mogą skorzystać z kilku świetnych promocji.

23.11.2017
9:23
Black Friday 2017 w Google Play: dobre promocje na dobre gry
REKLAMA
REKLAMA

Black Friday to odpowiedni okres, aby uzupełnić kolekcję gier mobilnych o płatne tytuły. Tego typu aplikacje są miłą odmianą od chłamu dystrybuowanego w modelu Free2Play, który zalewa platformę Google w przerażającym tempie. Jeżeli macie znacznie wyższe oczekiwania co do dotykowych tytułów i szukacie pozycji o wysokiej jakości, oto kilka naszych propozycji:

Don't Starve: Pocket Edition - 4,89 zł (było 18,99 zł)

Ileż czasu spędziłem w świecie Don’t Starve! Gra jest jednym z najpopularniejszych survivali. Jej sednem jest przeżycie z dnia na dzień, niczym Robinson Crusoe na samotnej wyspie. Budujemy schronienie, polujemy, uprawiamy zbieractwo, a z czasem również hodujemy zwierzęta. Do tego eksplorujemy niezbadany, losowo generowany teren i bierzemy udział w rozmaitych wyzwaniach.

Jeżeli jednak podwinie się nam noga, jeżeli popełnimy śmiertelny błąd, a nasz awatar rozstanie się z życiem, to tracimy wszystko. Wszystko. Zabawa rozpoczyna się od nowa, kalendarz się zeruje, tak samo jak stan posiadania gracza. To dopiero survival. Bardzo przyjemna, niezwykle rozbudowana aplikacja na długie godziny. Nie bardzo zdaje egzamin podczas jazdy komunikacją miejską, ale na - ekhem - dłuższe posiedzenie w łazience jest idealna.

Another World - 4,09 zł (było 16,99 zł)

Są takie gry, które po prostu trzeba znać. Albo nie przyznawać się, że nie miało się z nimi do czynienia. Pozycją z tej listy bez dwóch zdań jest Another World. To kultowa gra przygodowa, która w oryginalne została wydana w 1991 roku na komputerze Amiga. Że niby staroć? Ale wciąż niezwykle przyjemny.

Another World był tytułem przełomowym. To dzięki tej produkcji recenzenci zaczęli pisać o grach wideo, że są kinowe oraz filmowe. Zupełnie nowy sposób narracji został połączony z niepowtarzalną, wyreżyserowaną rozgrywką, która była pisana niczym scenariusz do filmu. Dzisiaj może się to wydawać normą, ale uwierzcie - w 1991 roku wcale tak nie było. Wspaniały muzealny eksponat, z którym trzeba się zapoznać.

Monument Valley - 5,79 zł (było 18,99zł)

Jedna z najlepszych mobilnych gier logicznych w historii planety Ziemia jest teraz tańsza o dwie trzecie. Monument Valley to wielki hit z iPhone’a, który po sporym opóźnieniu pojawił się również na platformie Google Play. Warto było czekać, bo chociaż gra ma wiele klonów, żaden nie jest równie udany.

Monument Valley opiera się na zabawie z ludzkim zmysłem wzroku oraz postrzeganiem przestrzennym. Aplikacja opiera się na manipulacją planem, przestrzenią, odległością i kształtami. Kluczem zawsze jest odpowiednia perspektywa, nabierana za pomocą edycji elementów otoczenia. Trudno wytłumaczyć to na papierze. Nawet cyfrowym. Znacznie lepiej po prostu w to zagrać. Wciąga.

Layton’s Mystery Journey - 26,99 zł (było 74,99 zł)

Nie, to nie żaden żart ani żadna pomyłka. Ta gra faktycznie kosztowała ponad 70 złotych, a w promocji wciąż trzeba za nią zapłacić jak za średnią pizzę. Przesada? Wręcz przeciwnie. Cholernie dobra okazja. Mówimy bowiem o pełnowymiarowej produkcji na dziesiątki godzin, stworzonej od A do Z z wielkim rozmachem i wielką dbałością o szczegóły. Aplikacja przypomina poziomem rozbudowania typową grę na konsolę.

Layton’s Mystery Journey to łamigłówkowa przygoda pełna rewelacyjnych, unikalnych zagadek, za które odpowiadają mistrzowie logicznych wyzwań ze studia Level-5. To uznani producenci konsolowej serii na Nintendo 3DS. Jeżeli zawsze chcieliście poczuć tę całą magię Nintendo, ale nigdy nie zdecydowaliście się na kupno ich sprzętu do grania, to najlepsza okazja.

Framed - 4,49 zł (było 14,99 zł)

Pod względem samego pomysłu na rozgrywkę zdecydowanie najciekawszy punkt mojego zbioru. Jeżeli zawsze chcieliście spróbować swoich sił jako reżyser, Framed będzie dla was idealne. To gra stworzona dla wszystkich, którzy chcą tworzyć własną opowieść, zmieniać wydarzenia, wpływać na świat, a następnie widzieć rezultaty swoich poczynań.

Framed jest podane graczowi niczym kolorowy komiks detektywistyczny. Tyle tylko, że zamiast go oglądać, możemy swobodnie przesuwać kratki z rysunkami. W ten sposób zmieniamy kolejność wydarzeń, co ma kluczowy wpływ na przebieg akcji. Za pomocą oryginalnego mechanizmu rozgrywki wyciągamy z tarapatów głównego bohatera, który inaczej bardzo szybko skończyłby naprawdę marnie. Rewelacyjny pomysł. Świetna oprawa. Klimatyczna otoczka. Zdecydowanie warto.

Co jeszcze?

REKLAMA

Pełną listę przecenionych gier mobilnych dla polskiego regionu Google Play znajdziecie w tym miejscu. Poza wyżej wymienionych aplikacji, pod cenowy tasak trafiły jeszcze programy:

 • Farming Simulator (4,49 zł)
 • Shadow Fight 2 Special Edition (5,19 zł)
 • Day R Premium (3,59 zł)
 • Mystery of Fortune (1,99 zł)
 • Trivia Crack (bez reklam) (4,39 zł)
 • League of Stickman 2017 (1,25 zł)
 • Mini Metro (2,59 zł)
 • Chameleon Run (4,49 zł)
 • Ticket to Ride (8,79zł)
 • Bloons Supermonkey (4,39 zł)
 • Call of Duty:Black Ops Zombies (12,99 zł)
 • Geometry Wars 3 (17,99 zł)
 • Dice with Buddies (1,79 zł)
 • LEGO Jurassic World (4,39 zł)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA