REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Blanka żali się, że widzowie ją krytykują. Po tym, co pokazała na Eurowizji wcale im się nie dziwię

Eurowizyjna drama trwa w najlepsze. Blanka postanowiła opublikować oświadczenie, w którym podkreśliła, że m.in. odebrano jej radość ze zwycięskiego koncertu przez to, co się obecnie dzieje wokół Eurowizji. W komentarzach fani nie do końca byli przychylni Blance. Zgadzam się z nimi, bo to, co aktualnie dzieje się wokół konkursu, powinno być jak najszybciej wyjaśnione. Wtedy ludzie inaczej spojrzą na to zamieszanie, może też bardziej przychylnym okiem na Blankę Stajkow.

06.03.2023
15:16
Blanka nie dostała wsparcia od swoich fanów
REKLAMA

Minął już tydzień od eurowizyjnego koncertu preselekcji, który wzbudził ogromne kontrowersje. Wszystko za sprawą niejasnego zdaniem wielu widzów i internautów zwycięstwa Blanki Stajkow. Choć to Jann był największym faworytem, ostatecznie muzyk przegrał z Blanką.

REKLAMA

Blanka żali się na krytykę po wygranej w preselekcjach, ale internauci nie dają jej wsparcia.

Poza aspektami wokalnymi, niejasności budzą też powiązania eurowizyjnego jurora Agustina Egurroli z Blanką. W końcu jego tancerze wspierali młodą gwiazdę na scenie, a on sam ułożył choreografię do utworu. Zresztą samemu Egurroli również dostało się, m.in. od byłego kolegi z programu "You Can Dance" - Michała Piróga.

Nie przestaje też być głośno o tym, że głosowanie nie zostało przeprowadzone jak należy. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele eurowizyjnych mediów wystosowali nawet oświadczenie, w którym podkreślili, że chcą opublikowania szczegółowych wyników konkursu i pełnej transparentności w tym temacie.

Sama zainteresowana - reprezentantka naszego kraju na Eurowizję ma już najwyraźniej dość zamieszania w związku z niedzielnymi preselekcjami. 23-letniej Blance "ulało się" i postanowiła napisać, co myśli o medialnym zamieszaniu i atakach na jej osobę.

Cześć wszystkim! Od czasu preselekcji staram się ochłonąć i zmierzyć z sytuacją. Zwycięstwo dało mi więcej smutku niż radości. Jest mi niezmiernie przykro, kiedy czytam obrzydliwe kłamstwa (między innymi o znajomościach, plagiatach, a przede wszystkim "ustawionym" głosowaniu). Byłam uczestniczką konkursu, w którym zasady były równe dla każdego artysty. To nie ja ustalałam regulamin, skład jury, system głosowania i sumowania punktów - czytamy w jej instagramowym wpisie.

Przystępując do preselekcji, jako debiutantka, chciałam przede wszystkim walczyć o realizację swojego marzenia. Jest nim udział w jednym z największych przedsięwzięć telewizyjnych i show na świecie - Eurowizji - podkreśliła. Gwiazda nie omieszkała też wspomnieć o hejcie, który ją dotknął.

Zamiast cieszyć się z tego sukcesu, muszę mierzyć się z falą hejtu i niewyobrażalną burzą. Co gorsza, plotki rozprzestrzeniają, pod przykrywką wyrażenia opinii, także osoby publiczne. Jestem całym sercem z innymi uczestnikami. Zabrano mi piękny moment radowania się sukcesem, na który ciężko pracowałam. Czeka mnie sporo pracy. Po powrocie z Finlandii, gdzie nagrałam kolejny singiel - przygotowuję się z pełnym zaangażowaniem do Eurowizji, tak aby Was nie zawieść. Znam presję i wagę reprezentowania kraju. Nie poddam się ! Mało tego: obiecuję dać z siebie wszystko! Chcę z całego serca podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają. To wiele dla mnie znaczy. Love You All, Blanka - podsumowała reprezentantka Eurowizji.

Blanka zapewne liczyła na wsparcie od swoich fanów, jednak pod jej wpisem w dużej mierze przeważają komentarze punktujące młodą wokalistkę. Fani wytykają jej zbyt małe zaangażowanie w sprawę oraz powiązania z jurorem koncertu - Agustinem Egurrolą. Warto dodać, że Blanka wiele razy występowała na scenie Telewizji Polskiej.

Kto robił choreografię do twojego występu i czy przypadkiem nie był to Agustin Egurrola, który siedział w jury? Tyle w temacie równych szans. Mamy podstawy aby myśleć, że była to ustawka. Nikt nie wyssał sobie tego z palca. Sama nie popieram hejtu na twoją osobę, ale przez tę całą sytuacje straciłaś wiele w oczach ludzi. Warto by było odnieść się do tej sytuacji a nie chodzić z klapkami na oczach. Pytanie skoro mówisz, że jesteś za prawdą, czy prosiłaś TVP o jakiekolwiek odniesienie się do wyników? Jakby nie patrzeć cały hejt wylał się na Ciebie właśnie z powodu TVP, a nie Ciebie ( ludzie hejtują bezpośrednio Ciebie, bo jesteś niejako twarzą ten sytuacji i jest łatwiej), gdyby TVP odniosło się do wyników nie byłoby aż takich dymów, każdy dzień zwłoki przedłuża potwierdzenie, że coś jest nie tak, co równa się z większym hejtem - czytamy pod wpisem Blanki. Komentarzy w takim tonie jest znacznie więcej.

REKLAMA

Eurowizyjne zamieszanie powinno być jak najszybciej wyjaśniona

Trudno się dziwić. Sama nie jestem fanką eurowizyjnej estetyki i muzyki, lecz śledzę sprawę z Blanką i Jannem od początku. Raz, że po przesłuchaniu obu utworów, jest olbrzymi rozstrzał między poziomem piosenek - z korzyścią dla Janna, więc oburzenie ludzi jest zrozumiałe. Natomiast druga sprawa jest taka, że informacje o ustawce nie są w żaden sposób wyssane z palca. Eurowizyjnych fanów jest w Polsce bardzo dużo i ludzie zwyczajnie czują, że "napluto im w twarz", tak jak to określił jeden z fanów w instagramowym komentarzu. Sprawa powinna być jak najszybciej wyjaśniona, a Blanka zamiast urządzać dramę i stawiać siebie w roli pokrzywdzonej ofiary, warto, aby włączyła się do całej sprawy. Jeśli TVP rzeczywiście pokaże, że zwycięstwo Blanki jest jasne i klarowne, przedstawi szczegółowe wyniki, wszystko będzie w porządku. Póki co, gdy sprawa wciąż jest tak bardzo niejasna, młoda wokalistka nie będzie miała pełnoprawnego wsparcia w swoich fanach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA