REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Bob Dylan wypuścił nową piosenkę. To pierwszy oryginalny utwór artysty od ośmiu lat

Bob Dylan mile zaskoczył swoich fanów wypuszczając pierwszą od ośmiu lat oryginalną piosenkę. O jej premierze artysta poinformował na swoich mediach społecznościowych.

27.03.2020
17:07
literacka nagroda nobla 2019
REKLAMA
REKLAMA

Swój ostatni album Bob Dylan wydał w 2017 roku. „Triplicate” zawierało covery amerykańskich hitów popowych. Ostatnim krążkiem z jego oryginalnymi kompozycjami było „Tempest” z 2012 roku. Po ośmiu latach w sieci zadebiutował kolejny utwór zdobywcy literackiej nagrody Nobla. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że Murder Most Foul jest balladą.

Bob Dylan poinformował swoich fanów o nowej piosence na koncie w mediach społecznościowych.

W poście na oficjalnym twitterowym koncie artysty czytamy:

Pozdrawiam moich fanów i obserwatorów, wyrażając jednocześnie wdzięczność za całe wasze wsparcie i lojalność na przestrzeni kolejnych lat. Oto niewypuszczona do tej pory piosenka, którą nagraliśmy już jakiś czas temu. Może was zainteresować. Bądźcie bezpieczni, czujni i niech Bóg ma was w swojej opiece.

Końcówka posta wydaje się nawiązaniem do aktualnej sytuacji na świecie związanej z pandemią koronawirusa.

Taka interpretacja wydaje się usprawiedliwiona biorąc pod uwagę, że Dylan uznawany jest za barda Stanów Zjednoczonych i jego piosenki zawsze podnosiły na duchu kolejne pokolenia Amerykanów.

Jego teksty też zawsze były mocno zakorzenione w kulturze Stanów Zjednoczonych. Tym razem postanowił sięgnąć do jednej z najmroczniejszych kart w historii USA. A mianowicie do zabójstwa jednego z przywódców kraju.

Murder Most Foul to niemal 17-minutowy utwór.

REKLAMA

Treść Murder Most Foul skupia się na morderstwie 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego. Do zabójstwa doszło w listopadzie 1963 roku w Dallas. Jak słyszymy na początku utworu, był to mroczny dzień.

Morderstwo Johna F. Kennedy’ego to wciąż gorący temat w Stanach Zjednoczonych. Jest to bowiem jedna z najbardziej tajemniczych zbrodni, jakie tam popełniono, stąd też nie brakuje różnorakich teorii na jej temat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA