REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Brie Larson ma już dość roli Kapitan Marvel. Aktorka nie kryje rozczarowania

Brie Larson, zdolna, nagrodzona Oscarem i wieloma innymi prestiżowymi nagrodami aktorka, kilka lat temu dołączyła do MCU, gdzie wciela się w Kapitan Marvel. Lada dzień do kin trafi film „The Marvels”, w którym powtórzy tę rolę, tymczasem wygląda na to, że wcale nie chce do niej wracać. I trudno jej się dziwić. 

19.10.2023
15:07
brie larson ma dość mcu-the marvels kapitan marvel
REKLAMA

Brie Larson zaskarbiła sobie pokaźne grono hejterów. Fakt posiadania mocnych feministycznych opinii, kilka wyrwanych z kontekstu sformułowań i wcielanie się w jedną z najpotężniejszych postaci w MCU sprawiły, że niechętni lewicującym aktorkom oraz silnym bohaterkom internauci - przede wszystkim mężczyźni - nie przepuszczą okazji, by zaatakować gwiazdę we wpisie czy komentarzu w social mediach. Zarzucają artystce mizoandrię, seksizm i opętanie czymś, co modnie nazywają "ideologą woke".

Doszło do tego, że niedawno w obronie przyjaciółki publicznie stanął Samuel L. Jackson (aktorzy współpracowali ze sobą już wielokrotnie). Powiedział wówczas: - Ona nie pozwoli, by te ataki ją zniszczyły. Ci faceci, incele, którzy nienawidzą silnych kobiet, albo faktu, że jest feministką, która ma swoją opinię i nie boi się jej wyrażać? Wszyscy chcą, żeby inni ludzie podporządkowywali się ich wymaganiom.

Niestety, wygląda na to, że aktorka - którą, swoją drogą, do przyjęcia angażu w Marvelu przekonał właśnie Jackson - ma dość.

REKLAMA
Marvels

Marvel: Brie Larson ma dość MCU

W wydanej niedawno książce "The Reign of Marvel Studios" autorka Joanna Robinson ujawniła, że Larson jest rozczarowana współpracą z Marvelem. Pisarka twierdzi, że wspomniane ataki mocno odbiły się na Larson, a w efekcie gwiazda desygnowana przez włodarzy Marvela do tego, by stać się jedną z czołowych bohaterek MCU, nie chce już wcielać się w Carol Danvers.

Robinson potwierdziła, że Kapitan Marvel miała stać się jedną z trzech najważniejszych postaci dla uniwersum (obok Czarnej Pantery i Spider-Mana), ale gwiazda ma już dość.

Zapytana (...), czy chciałaby wrócić jako Kapitan Marvel po filmie Marvels, Larson odpowiedziała: "Nie wiem, czy ktoś chce, żebym zrobiła to jeszcze raz?". Marvel spodziewał się, że Czarna Pantera, Kapitan Marvel i Spider-Man będą postaciami, które wprowadzą MCU w nową erę, ale nie była to już przyszłość, na której można było polegać.

Marvel umieścił Brie Larson na piedestale w MCU. Nie wiem, czy aktorka była niewłaściwą osobą do tej roli. Ale toksyczna reakcja fanów spowodowała, że ​​Brie Larson nie chce już więcej grać Carol Danvers.

REKLAMA

Rzecz jasna nie oznacza to, że "Marvels" będą ostatnim filmem MCU z udziałem Larson. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że aktorka nie wiąże ze studiem Marvela dalekosiężnych planów.

"Marvels" trafią do kin już 10 listopada.

Czytaj więcej o filmach Marvela na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA