REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Cdp i Muve ścigają się o wasze pieniądze. Mamy weekend maniaków wyścigów

Po raz kolejny dochodzi do zderzenia cdp.pl oraz muve.pl. Dźwięk zgniatanej karoserii, przebijanych opon i tłuczonego szkła świadczy o zaciekłej walce, której stawką jest portfel gracza.

28.04.2013
17:46
Cdp i Muve ścigają się o wasze pieniądze. Mamy weekend maniaków wyścigów
REKLAMA
REKLAMA

Cdp.pl wyprzedaje serię Need for Speed. Wszystkie pozycje na liście zostały przecenione do 27 złotych i 50 groszy. W takiej cenie możecie kupić Need for Speed: Shift, Undercover, Hot Pursuit, The Run oraz najnowsze Most Wanted.

Od siebie polecam zaskakująco dobrego Shift. Criterion Games, twórcy tej produkcji, pokazali, że seria NFS może być czymś więcej, niż tylko niewymagającymi, oszukującymi grami wyścigowymi, przy których nie opłaca się używać pedału hamulca.

grid3

Shift zaskoczył mnie poziomem realizmu, sporą dawką opcji, dzięki którym mogłem dopasować styl rozgrywki do własnych preferencji i fenomenalną kamerą z kabiny samochodu, w której zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Uwielbiałem grać z Dirta i Grida zza kierownicy i ruch EA w tę stronę bym dla mnie dużym plusem.

Niestety, po tym zrywie kolejne Need for Speed znowu zaczęły się uwsteczniać, nie tylko względem konkurencji, ale również samych siebie. The Run był skandalicznie krótki. Most Wanted może co najwyżej lizać pięty swojemu bardzo dobremu pierwowzorowi. Undercover był tak słaby, że nawet nie warto o nim wspominać. Hot Pursuit to z kolei całkiem dobre, lecz nie dzieło, a rzemiosło.

Czym konkuruje Muve.pl? Seriami WRC oraz SBK tworzonymi przez Studio Milestone, prosto ze słonecznego Mediolanu. World Rally Championship to oczywiście zabawa z samochodami rajdowymi, wydawana od wielu, wielu lat, będąca gdzieś w cieniu najgłośniejszych serii wyścigowych, takich jak Test Drive, Burnout, Need for Speed czy Grid/Dirt. Superbike World Championship daje natomiast okazję do wzięcia udziału w wyścigach ścigaczy, co nie jest już ani tak popularne, ani tak dobrze zrobione jak u konkurencji.

Opłaca się zainwestować w WRC i SBK? Niestety, samochodowe rajdy od Milestone to już tylko cień dawnej świetności serii. Cień przepełniony średniakami nie najwyższych lotów. Przyjemnymi, w sam raz na zabicie nudy, niemniej nie są to rajdy tak dobre jak te ze stajni Codemasters. Trochę lepiej jest z serią SBK. Powstaje jednak pytanie, na ile jest to efekt dobrej pracy twórców, na ile brak dużej konkurencji na poletku jednośladów.

grid2
REKLAMA

Zaletą oferty Muve.pl zdecydowanie jest cena. Dużą część proponowanych tytułów możecie nabyć za mniej niż 10 złotych. Średnia półka to również niczego sobie 20 PLN, pikując w górę dopiero przy najnowszym WRC 3, do zdobycia za 45 polskich zielonych.

Dziękuję, postoję. Shift został przeze mnie ograny, WRC to tylko cień dawnej serii, jednoślady w wydaniu komputerowym natomiast w ogóle mnie nie interesują. Pozostaje mi czekać na nadchodzące Grid 2. Jedynką byłem oczarowany, mam nadzieję, że tym razem nie będzie inaczej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA