REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Ciche miejsce: Dzień pierwszy" trafi do VOD bardzo szybko. Jest konkretna data

Jeśli chcieliście zobaczyć film "Ciche miejsce: Dzień pierwszy" na dużych ekranach, to już raczej nie będzie się wam opłacało fatygować się do kina. Chociaż produkcja wciąż widnieje w repertuarach multipleksów, szybciej zobaczycie ją w VOD, gdzie trafi jeszcze w tym miesiącu.

03.07.2024
17:04
ciche miejsce dzien pierwszy w vod
REKLAMA

Kilka dni temu zadebiutował film "Ciche miejsce: Dzień pierwszy", który jest prequelem uwielbianej przez widzów serii "Ciche miejsce". Za kamerą najnowszej odsłony stanął jednak nie John Krasinski, tak jak to było do tej pory, a Michael Sarnoski (z recenzją produkcji, która została przez widzów raczej ciepło przyjęta, możecie zapoznać się tutaj). Zmiany nastąpiły nie tylko w reżyserii, ale również w obsadzie - tym razem w rolach głównych pojawili się m.in. znana z roli Nakii w "Czarnej Panterze" Lupita Nyong'o, Joseph Quinn ze "Stranger Things" oraz Alex Wolff, który wystąpił w filmie "Oppenheimer".

REKLAMA

Ciche miejsce: Dzień pierwszy lada chwila zadebiutuje w VOD. Kiedy premiera?

Fabuła prequelu skupia się na Sam, chorującej na raka dziewczynie, która wraca do Nowego Jorku, by zjeść kawałek swojej ulubionej pizzy. Bohaterce nie dane będzie jednak skosztowanie wyczekanej przekąski - Sam zostaje bowiem uwięziona w koszmarze na jawie i zdaje sobie sprawę, że to może być jej ostatni dzień na Ziemi. W podróży przez zniszczony Nowy Jork towarzyszy jej kot Frodo oraz nieznajomy Eric, a niebezpieczeństwo będzie czyhać na bohaterów na każdym kroku.

"Ciche miejsce: Dzień pierwszy"

Film "Ciche miejsce: Dzień pierwszy" na świecie zadebiutował 26 czerwca 2024 r., natomiast widzowie w Polsce produkcję w reżyserii Michaela Sarnoskiego mogli oglądać już następnego dnia. Minęło zaledwie kilka dni od premiery i okazało się, że złaknieni uwielbianej serii fani wcale nie będą musieli fatygować się do kina w celu obejrzenia prequelu "Cichego miejsca" - jak podaje serwis World of Real, "Ciche miejsce: Dzień pierwszy" ma zadebiutować w VOD 30 lipca, czyli 32 dni po kinowej premierze. Nie wiadomo jeszcze, w którym serwisie pojawi się prequel Sarnoskiego, jednak biorąc pod uwagę, że film wyprodukowało studio Paramount Pictures, trafi ona do serwisu SkyShowtime.

O serii "Ciche miejsce" czytaj w Spider's Web:

REKLAMA

"Ciche miejsce: Dzień pierwszy" to najdroższy tytuł z serii - budżet produkcji wyniósł 67 mln dol. (wyprodukowanie "Cichego miejsca" i "Cichego miejsca 2" kosztowało 17 mln dol., łącznie 34 mln dol.). Na ten moment prequel zarobił na świecie nieco ponad 102,8 mln dol. i znajduje się na 16. miejscu w zestawieniu Box Office Mojo. Na podium uplasowały się tytuły: "W głowie się nie mieści 2", "Diuna: Część druga" oraz "Godzilla x Kong: Nowe imperium".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA