REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun filmu "Czerwone maki" jest już w sieci. Kiedy premiera?

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun dramatu wojennego "Czerwone maki". Produkcja opowiadająca o bitwie o Monte Cassino, w której wystąpili m.in. Michał Żurawski, Leszek Lichota, Nicolas Przygoda i Bartłomiej Topa, pojawi się na dużych ekranach wiosną tego roku.

03.01.2024
13:06
Zwiastun polskiego filmu wojennego Czerwone maki jest już w sieci. Kiedy premiera?
REKLAMA

Już niebawem będziemy mieli okazję zobaczyć pierwszy polski film fabularny, który opowie o bitwie o Monte Cassino, czyli jednej z najbardziej zaciętych bitew podczas II wojny światowej. Za reżyserię i scenariusz "Czerwonych maków" odpowiedzialny jest Krzysztof Łukaszewicz, który inspirował się najlepszymi produkcjami kina batalistycznego, takimi jak "Najdłuższy dzień", "O jeden most za daleko", "Dunkierka" czy "Szeregowiec Ryan". Po zwiastunie można stwierdzić, że szykuje się jedno z najciekawszych polskich widowisk filmowych w tym roku.

REKLAMA

Zwiastun filmu "Czerwone maki" zadebiutował w sieci. Kiedy premiera?

Fabuła produkcji przedstawiona jest z perspektywy Jędrka (Nicolas Przygoda). Młody chłopak, który przeżył okres niewoli w łagrach, opuścił Rosję wraz z Armią Andersa, zmieniając się z chłopca z dobrej rodziny w drobnego złodziejaszka i kombinatora, który zrobi wszystko, by przetrwać. Prawdziwą, wewnętrzną przemianę Jędrek przechodzi jednak wówczas, gdy poznaje żołnierzy II Korpusu oraz sanitariuszkę Polę (Magdalena Żak), do której zaczyna żywić głębokie uczucie. Tymczasem na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor na wzgórzach Monte Cassino, a spektakularna bitwa zadecyduje nie tylko o losach żołnierzy i armii aliantów we Włoszech, ale również o życiu samego Jędrka.

O produkcjach wojennych przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

Zwiastun filmu "Czerwone maki"

Prócz młodych aktorów na ekranie pojawią się również Leszek Lichota w roli korespondenta wojennego, Michał Żurawski jako generał Anders oraz Szymon Piotr Warszawski, który wcielił się w Stanisława, brata Jędra. W pozostałych rolach Mark Kitto, Bartłomiej Topa, Łukasz Garlicki, Andrzej Mastalerz, Mateusz Banasiuk, Radosław Pazura, Szymon Nygard i inni.

REKLAMA

Premiera filmu "Czerwone maki" odbędzie się 5 kwietnia 2024 r.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu ze zwiastuna filmu "Czerwone maki" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA