REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Marvel się rozmyślił: te postacie z seriali Netfliksa jednak powrócą na ekran! Nowy "Daredevil" ucieszy fanów

W filmowo-serialowym świecie Marvela sporo się dzieje. W ostatnim czasie MCU modyfikuje swoje plany, zmienia strategie i eksperymentuje z modelami dystrybucji. Niedawno dowiedzieliśmy się, że cenione przez fanów seriale Netfliksa o herosach z tej komiksowej stajni (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, Punisher) jednak wchodzą w skład Kinowego Uniwersum Marvela. To nie koniec: Disney zmienił zdanie i zdecydował się pokazać w nadchodzącym "Daredevil: Born Again" kolejne znane postacie.

13.01.2024
12:06
daredevil born again serial foggy karen powrót mcu marvel echo
REKLAMA

Stało się. Marvel Studios wcieliło seriale o Daredevilu i Defendersach do MCU, w związku z czym wszystkie postacie i fabuły, które przez lata mogliśmy zobaczyć tylko na Netfliksie, stały się częścią kanonu Kinowego Uniwersum Marvela.

Tym samym Kingpin, którego widzieliśmy w serialach "Hawkeye" czy "Echo" okazał się dokładnie tym samym Kingpinem, z którym mierzył się Matt Murdock w swojej znakomitej serii z 2015 roku. Dotychczas wydawało się, że studio nie zamierza więcej sięgać po netfliksowych bohaterów drugiego planu - wychodzi jednak na to, że ta kwestia uległa zmianie. Jeff Sneider przekazał, że Deborah Ann Woll i Elden Henson powrócą w serialu "Daredevil: Born Again" jako Karen oraz Foggy!

Czytaj więcej o Marvelu w Spider's Web:

REKLAMA

Daredevil: Born Again - Karen i Foggy powracają

Nowym showrunnerem serialu "Daredevil: Born Again" został Dario Scardapane, który pracował dla Netfliksa przy produkcji "Punisher". Reżyserami zostali natomiast Justin Benson i Aaron Moorhead,  pracujący wcześniej dla Marvela przy okazji 2. sezonu "Lokiego". Przypomnę, że nowa ekipa ma zmienić kierunek częściowo już nakręconego serialu - wcześniej miał on być nieśpiesznym sądowym dramatem, który ograniczał kwestie superbohaterskie. Ostatecznie jednak Marvel zamierza postawić na coś w stylu serialu Netfliksa - w pewnym sensie "Born Again" można zatem postrzegać jako 4. sezon tamtej serii.

REKLAMA
Daredevil: Foggy i Karen

Pierwotne plany zakładały także porzucenie postaci Karen Page i Foggy'ego Nelsona, dwójki najbliższych współpracowników i przyjaciół Murdocka (ten drugi miał dostać jedynie niewielkie cameo). Teraz Marvel zmienił zdanie: w przerobionym serialu pojawią się Deborah Ann Woll i Elden Henson, wracając do ról Karen i Foggy'ego. I na tym zapewne nie koniec - po wcieleniu tamtych serii do MCU możemy spodziewać się kolejnych powrotów.

Daredevil: Born Again nie ma ustalonej daty premiery. Serial zobaczymy najpewniej w 2025 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA