REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Disney Crossy Road - jedna z najlepszych gier mobilnych 2015 roku doczekała się nowej odsłony

Stworzone na modłę kultowego Froggera, Crossy Road okazało się gigantycznym sukcesem. Na tyle wielkim, że darmową aplikację zauważył sam Disney. Teraz możemy przetestować efekty tej współpracy.

09.04.2016
16:37
Disney Crossy Road już na Androidzie oraz iOS!
REKLAMA
REKLAMA

Disney Crossy Road to produkcja dokładnie tego samego studia, wzbogacona o postaci i lokacje należące do wielkiego imperium medialnego. Myszka Miki, Kaczor Donald, Simba i inni będą teraz próbować przejść przez jezdnię, wykręcając przy tym kolejne rekordy udanych ruchów do przodu.

Na całe szczęście Disney Crossy Road zachowuje wszelkie zasady i prawidłowości swojego świetnego poprzednika.

Lewo, prawo, do przodu i do tyłu. Posiadając skromną paletę ruchów, gracz steruje wybraną przez siebie postacią Disneya. Naszym zadaniem jest przedostać się jak najdalej do przodu, natomiast system liczy każdy bezwypadkowy krok, jaki uda nam się wykonać.

disney crossy roadNie jest to łatwe, ponieważ na nasze życie czyhają samochody, pędzące na złamanie karku pociągi oraz głęboka woda. Liczy się opanowanie, wyczucie czasu oraz pełna kontrola nad kwadratowym zwierzakiem, co momentami wcale nie jest takie oczywiste.

Wielką zaletą Disney Crossy Road jest z jednej strony przystępność, natomiast z drugiej olbrzymie wyzwanie. Po każdej porażce chce się spróbować jeszcze jeden raz. Losowo generowane obszary za każdym razem są odmiennym problemem, natomiast aplikacja została tak zbalansowana, abyśmy zawsze mieli szansę na pobicie wcześniejszego rekordu.

Pomaga w tym brak czasów ładowania oraz błyskawiczne przejście z menu gry do rozgrywki. Dokładnie tak samo wyglądała sytuacja z Flappy Bird i podobnie jak w aplikacji z ptaszyskiem i rurami, Disney Crossy Road wpływa na naszą ambicję, „zmuszając” do kolejnych prób.

disney crossy road 2Dopełnieniem irytująco – wciągającej rozgrywki jest kapitalna warstwa wizualna.

Chociaż bardzo proste i kwadratowe, Disney Crossy Road jest niezwykle miłe dla oka. Trójwymiarowe środowisko można uznać za estetyczne i bajkowe, bez zbędnych detali oraz elementów rozpraszających gracza.

REKLAMA

Surowy, kolorowy świat doskonale łączy się z interfejsem w stylu retro, który od czasu do czasu zachęca nas do wydania prawdziwych pieniędzy. Na całe szczęście za te kupimy jedynie większą liczbę postaci Disneya, zabrakło z kolei elementów które dawałby przewagę jednych graczy nad drugimi. Bardzo dobra decyzja.

Bezpłatne Disney Crossy Road pobierzecie na Androida oraz iOS, korzystając z poniższych odsyłaczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA