REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Jak anulować subskrypcję w serwisie Disney+? Wyjaśniamy

Znudziło Ci się oglądanie "The Mandalorian", masz ochotę na coś nowego i chcesz zrezygnować z subskrypcji w serwisie Disney+? Tu znajdziesz instrukcję.

20.06.2023
5:45
disney plus jak anulowac subskrypcje
REKLAMA

Z badania, które na zlecenie serwisu Wirtualna Polska przeprowadziła agencja Ariadna, wskazują na to, że Disney+ jest jedną z ostatnich platform VOD, z których chcieliby zrezygnować Polacy. Oferuje ona bowiem korzystną, aczkolwiek porównywalną cenę do pozostałych serwisów streamingowych, która wynosi 28,99 zł miesięcznie. W przypadku subskrypcji rocznej, której cena wynosi 289,90 zł.

REKLAMA

Treści serwisu Disney+ znalazły się również w ofercie Polsat Box Go, która dla wielu użytkowników może okazać się bardziej korzystna, gdyż w czterech dostępnych pakietów z Disney+, Polsat Box Go dorzuca dodatkowo dostęp do kilkudziesięciu kanałów.

Dlatego, jeśli chcesz zrezygnować z subskrypcji i przejść do innego serwisu VOD lub po prostu znudziła ci się oferta Disney+ i nie chcesz uiszczać comiesięcznej subskrypcji, podpowiadamy, jak to zrobić.

Czytaj także:

Disney+: jak zrezygnować z subskrypcji?

Na początku trzeba podkreślić, że usunięcie konta Disney+ nie jest równoznaczne z anulowaniem subskrypcji - aby usunąć konto Disney+, najpierw trzeba anulować subskrypcję.

Jeśli opłaty za subskrypcję pobierane są bezpośrednio przez Disney+, a nie przez innego dostawcę, zaloguj się na konto Disney+ i wybierz swój profil. Następnie w prawym górnym rogu pod zdjęciem profilowym zostanie rozwinięta lista. Wybierz opcję Konto, a następnie swoją subskrypcję w bloku Subskrypcja, by przejść do ostatniego kroku Anuluj subskrypcję.

Jeżeli korzystasz z usług Disney+ za pośrednictwem innego operatora, skontaktuj się ze swoim dostawcą, by dowiedzieć się więcej.

Jak usunąć konto Disney+?

Usunięcie konta Disney+ spowoduje usunięcie wszystkich twoich danych, które powiązane są z twoimi kontem - są to adres e-mail, imię i nazwisko oraz nazwy i atrybuty profilu, a także subskrypcji marketingowych Disney+.

Aby usunąć konto Disney+, zaloguj się do swojego konta Disney+, wybierz swój profil, a następnie Konto i w sekcji Ustawienia kliknij przycisk Usuń konto. W dalszych krokach postępuj zgodnie z instrukcjami serwisu, logując się ponownie i wpisując 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Jeśli opcja Usuń konto jest niedostępna, oznacza to, że twoja subskrypcja jest nadal aktywna i musisz wrócić do poprzedniego kroku, by ją anulować.

REKLAMA

Jak sprawdzić, kiedy upływa kolejny termin okresu rozliczeniowego?

W momencie zrezygnowania z usług Disney+, będziesz mógł oglądać swoje ulubione filmy i seriale, dopóki nie upłynie data kolejnego okresu rozliczeniowego. Aby sprawdzić, kiedy rozpoczyna się kolejny miesiąc lub rok rozliczeniowy, zaloguj się na konto Disney+, przejdź do strony swojego konta, a następnie do sekcji Subskrypcja i wybierz pozycję Historia rozliczeń.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA