REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Media

Nie tylko Netflix, HBO Max i Disney+. Który serwis ma najlepszą cenę?

W treściach, które oferują nam serwisy VOD, można dosłownie przebierać i zdają się one nie kończyć - w każdym z nich znajduje się cała gama popularnych filmów i seriali. Pytanie: jak subskrybować z głową, żeby na comiesięcznych opłatach nie zbankrutować? Zebraliśmy oferty wszystkich platform streamingowych, żeby sprawdzić, która z nich najbardziej się opłaca.

02.03.2023
12:14
porwnanie cen serwisow vod
REKLAMA

Według badań, obecnie na polskim rynku króluje oczywiście Netflix, który znacząco zdeklasował swoich przeciwników - ogląda go ponad 12 milionów Polaków. Zaraz po nim znalazł się serwis HBO Max, który, podobnie jak Disney+, oglądany jest przez lekko ponad 4 miliony użytkowników. Na czwartym miejscu znalazła się platforma Prime Video od Amazona, a zaraz pod nią Player i Canal+. Listę zamyka Viaplay.

REKLAMA

Mimo popularności Netfliksa, trzeba przyznać, że każdy z tych serwisów oferuje różnorodne treści. Różnorodne też są ceny, które trzeba zapłacić, by do tych treści uzyskać dostęp. Jaka subskrypcja najbardziej się opłaca? Sprawdziliśmy oferty, które proponują wszystkie platformy streamingowe w Polsce.

Netflix

Netflix to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów VOD. Ostatnio zrobiło się o nim głośno, a to za sprawą restrykcji w związku ze współdzieleniem konta, które ma w planach wprowadzić platforma. Na ten moment Netflix proponuje trzy plany, które można wybrać, aby uzyskać dostęp do treści serwisu:

 • plan podstawowy: 29 zł/miesiąc, pozwala na oglądanie filmów i seriali na różnych urządzeniach jednej osobie;
 • plan standard: 43 zł/miesiąc, pozwala na dostęp do treści na różnych urządzeniach jednocześnie dwóm osobom;
 • plan premium: 60 zł/miesiąc, pozwala na korzystanie z serwisu na różnych urządzeniach jednocześnie czterem osobom.

Czytaj także:

Netflix - cena subskrypcji

HBO Max

Serwis HBO Max, w przeciwieństwie do Netfliksa, oprócz subskrypcji miesięcznej, proponuje także subskrypcję roczną. Bez względu na to, która zostanie wybrana, platforma pozwala na utworzenie do pięciu profili dla dzieci i dorosłych. Użytkownicy mogą oglądać ulubione filmy i seriale jednocześnie na trzech różnych urządzeniach. Miesięczna cena subskrypcji wynosi 29,99 zł, natomiast roczna - 234,99 zł.

Czytaj także:

HBO Max - cena subskrypcji

Disney+

W momencie wejścia na polski rynek, serwis Disney+ stał się bardzo popularny. Pojawiają się na nim kinowe hity oraz produkcje Disney’a, Pixara czy Marvela. Dla wielu użytkowników to powrót do ulubionych filmów i seriali z dzieciństwa, a dla innych - lepsza alternatywa dla serwisu Netflix, która jest po prostu tańsza. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi bowiem 28,99 zł, natomiast rocznej - 289,90 zł, przy czym platforma umożliwia utworzenie aż siedmiu profili, z których jednocześnie można korzystać na czterech urządzeniach.

Czytaj także:

Disney+ - cena subskrypcji

Prime Video

Serwis Prive Video od Amazona jest na ten moment najtańszy wśród platform VOD - miesięczna subskrypcja kosztuje jedynie 10,99 zł. Na Prime Video można stworzyć maksymalnie sześć profili. Ponadto amerykańska korporacja w ramach subskrypcji Amazon Prime, oprócz filmów i seriali, oferuje także darmową dostawę i darmowe gry. A to wszystko za 49 zł rocznie.

Czytaj także:

Prime Video - cena subskrypcji

SkyShowtime

Platforma streamingowa SkyShowtime niedawno pojawiła się na polskim rynku i zrobiła furorę pod względem cenowym. Serwis na start zaproponował ograniczoną czasowo promocję, która pozwala na subskrypcję za 12,59 zł miesięcznie. Obowiązywać będzie ona na zawsze, a przynajmniej, dopóki konto nie zostanie przez użytkownika usunięte. Po wygaśnięciu oferty miesięczna subskrypcja kosztować będzie 24,99 zł, czyli nieco taniej niż na Netfliksie, HBO Max i Disney+. Platforma pozwala na utworzenie sześciu profili, z których będzie można korzystać jednocześnie na trzech urządzeniach.

Czytaj także:

SkyShowtime - cena subskrypcji

Canal+

Serwis Canal+ Online oferuje cztery pakiety, z których użytkownik, o ile nie jest abonentem telewizji satelitarnej, może skorzystać, by uzyskać dostęp do swoich ulubionych treści. W tym miejscu musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy mu tylko na filmach i serialach, czy również na kanałach sportowych. W pierwszym przypadku Canal+ proponuje pakiet Filmy & Seriale, który miesięcznie kosztuje 29 zł, a rocznie - 174 zł. Jeśli użytkownikowi zależy na dostępie do treści związanych ze sportem, ma do wyboru klasyczny pakiet Canal+, którego miesięczna subskrypcja wynosi 49 zł, za subskrypcję na sześć miesięcy będzie musiał zapłacić 198 zł.

Canal+ - cena subskrypcji

Apple TV+

Jeśli chodzi o Apple TV+, miesięczna cena subskrypcji po 7-dniowym okresie próbnym wynosi 34,99 zł, co sprawia, że jest drugą po Netfliksie najdroższą platformą. Serwis wychodzi naprzeciw posiadaczom urządzeń Apple, którzy od razu po zakupie sprzętu tej marki, dostają w prezencie dostęp do treści, które oferuje Apple TV+, za darmo.  Jest także korzystna opcja dla rodziny, która po darmowym miesiącu okresu próbnego za miesięczną subskrypcję zapłaci 44,99 zł, przy czym na koncie rodzinnym można utworzyć do pięciu profili. Ponadto możliwa jest również subskrypcja Apple One, gdzie w pakiecie, oprócz Apple TV+, znajduje się Apple Music, Apple Arcade i iCloud+. Ta opcja kosztuje tyle, ile miesięczna subskrypcja Apple TV+, czyli 34,99 zł miesięcznie.

Apple TV+ - cena subskrypcji

Player

Serwis Player posiada zdecydowanie najbogatszą ofertę wśród platform VOD. Użytkownik może zdecydować, czy chce zapłacić za treści, które będą przerywane przez reklamy, czy chce oglądać je komfortowo bez reklam. Player oferuje także pakiety łączone, dzięki którym można mieć dostęp do produkcji HBO Max, Canal+ czy Eurosport Extra. Ponadto subskrypcja możliwa jest na miesiąc, sześć miesięcy i rok. Szeroka oferta platformy Player prezentuje się następująco:

 • Oferta Player podstawowa: dostęp do treści z reklamami na jednocześnie dwóch urządzeniach: 10 zł za miesiąc, 49 zł za sześć miesięcy, 79 zł za rok, a oprócz tego możliwa także subskrypcja miesięczna Player z sercem za 22 zł, z której 2 zł zostaje przekazane Fundacji TVN, a także dostęp do treści bez reklam: 20 zł za miesiąc, 99 złotych za sześć miesięcy, 159 zł za rok.
 • Oferta Player z HBO Max: 40 złotych za miesiąc z reklamami, 50 złotych za miesiąc bez reklam.
 • Oferta Player z kanałami TV bez reklam: 40 złotych za miesiąc, 144 zł za sześć miesięcy, 240 zł za rok.
 • Oferta Player z Eurosport Extra: bez reklam: 30 zł za miesiąc, 179 zł za rok; z reklamami: 20 zł za miesiąc, 119 zł za rok.
 • Oferta Player z Eurosport Extra z kanałami TV bez reklam: 45 zł za miesiąc, 299 zł za rok.
 • Oferta Player w pakiecie z Canal+ bez reklam: 64 zł za miesiąc.
 • Oferta Player pakiecie z Canal+ i Eleven Sports bez reklam: 74 zł za miesiąc.

Istnieją także oferty dla posiadaczy pakietu Player, który umożliwia oglądanie treści bez reklam. Dzięki temu na Playerze można zasubskrybować: Eurosport Extra za 10 zł miesięcznie, HBO Max za 25 zł miesięcznie, kanały TV za 20 zł miesięcznie. Opcje te w pakiecie Player są dodatkowo płatne.

Czytaj także:

Player - cena subskrypcji

VOD.pl

Po przejęciu przez TVN serwisu VOD.pl, na platformie nastąpiły zmiany. VOD.pl zrezygnował z płatnych subskrypcji, stosując model AVOD, który polega na tym, że aby uzyskać dostęp do treści proponowanych przez serwis, należy obejrzeć reklamy. Aby to zrobić, wystarczy zalogować się na stronę poprzez e-mail lub konto Google.

W serwisie dostępne są głównie polskie i też starsze produkcje, które do tej pory były dostępne na Playerze - seriale "Diagnoza", "Prawo Agaty" czy "Papiery na szczęście". Oprócz tego obejrzeć można całą gamę popularnych telewizyjnych programów - "Hotel Paradise", "Królowe życia" czy "MasterChef".

Czytaj także:

Viaplay

W ofercie Viaplay znajdują się zarówno filmy i seriale, jak i transmisje ze sportowych wydarzeń. Serwis proponuje miesięczną subskrypcję, której koszt wynosi 34 zł, a także roczną, która, po 15-procentowym rabacie, wynosi 37,4 zł miesięcznie, co rocznie daje koszt 448,8 zł.

Serwis poinformował jednak, że od marca 2023 roku wprowadzone zostaną nowe pakiety abonamentowe:

 • pakiet Total dostępny od 1 marca za 55 zł miesięcznie i 44 zł miesięcznie w ramach rocznej subskrypcji: cała oferta Viaplay, w tym wszystkie transmisje sportowe, filmy i seriale;
 • pakiet Medium za 40 zł miesięcznie: wybrane transmisje sportowe, cała oferta filmowa i serialowa;
 • pakiet Films & Series dostępny od 9 marca za 15 zł miesięcznie: cała oferta filmów i seriali, bez dostępu do transmisji sportowych.
Viaplay - cena subskrypcji

Polsat Box Go

Serwis Polsat Box Go oferuje cztery pakiety, w ramach których użytkownik może uzyskać dostęp do treści.

Pierwszy z nich to pakiet Polsat Box Go Premium, który w swojej ofercie posiada dostęp do ponad stu kanałów TV, w tym Polsat, Paramount Network, Kino Polska czy AXN. Jego koszt to 30 zł miesięcznie. Drugi to Polsat Box Go Sport, dzięki któremu użytkownik ma dostęp do dwudziestu najlepszych kanałów sportowych, takich jak Polsat Sport, Eleven Sports czy Canal+ Sport3. Jego miesięczna subskrypcja wynosi 40 zł. Trzeci to Polsat Box Go Ukraina, oferujący dostęp do ukraińskich treści i kosztuje 15 zł za miesiąc.

Dodatkowo Polsat Box Go oferuje również pakiety z Disney+, przy czym wybraną ofertę można również rozbudować o pakiety Premium: Polsat Sport Premium, Eleven Sports, Canal+ Sport3 i 4, Sport Max, HBO i HBO Max, Cinemax, FilmBox, Dzieci czy Dla dorosłych:

 • pakiet S z Disney+ za 35 zł miesięcznie oferuje dodatkowo 51 kanałów;
 • pakiet M z Disney+ za 45 zł miesięcznie oferuje dodatkowo 73 kanały;
 • pakiet M Sport z Disney+ za 70 zł miesięcznie oferuje dodatkowo 79 kanałów;
 • pakiet L z Disney+ za 70 zł miesięcznie oferuje dodatkowo 132 kanały.

Czytaj także:

REKLAMA
Polsat Box Go - ceny subskrypcji
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA