REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Encode: Learn to Code to przyjazna, darmowa aplikacja mobilna ucząca podstaw JavaScript

Niestety, moja znajomość języków programowania jest zerowa. Mimo tego, świetnie się bawię z takimi programami jak Encode: Learn to Code.

06.04.2016
19:34
Encode: Learn to Code uczy JavaScript
REKLAMA
REKLAMA

Na rynku znajdziecie masę zaawansowanych programów uczących podstaw języków programowania. Tyle tylko, że zazwyczaj są to poważne, komercyjne rozwiązania, które nie mają zbyt wiele wspólnego z rozrywką i zabawą. Zupełnie inaczej jest w przypadku opisywanej aplikacji.

Encode: Learn to Code to przede wszystkim dobra zabawa, która pokazuje pewne ogólne właściwości kodu.

Za pomocą tej aplikacji nie staniecie się programistami znającymi się na JavaScript. Encode to zaledwie podstawy podstaw, służące do powierzchownego liźnięcia tematu. Zaobserwowania, jak działa kod. Co daje. Jak można się nim posługiwać. Wszystko w bardzo przyjaznej i zrozumiałej otoczce.

encode 1 class="wp-image-67689"

Aplikacja podzielona jest na lekcje, które składają się z dziesiątek mniejszych wyzwań. Każde wyzwanie jest bardziej skomplikowane od poprzedniego, z kolei każde rozwiązanie bardziej satysfakcjonujące. Darmowa aplikacja pozwala na „zabawę” podstawami JavaScript w autobusie, w łóżku czy na nudnych zajęciach, dając przy tym zadziwiająco dużo frajdy.

REKLAMA

Doskonale zdaję sobie sprawę, że programiści z prawdziwego zdarzenia kręcą nosem na tego typu rozwiązania. Ale to nie z myślą o nich powstało Encode: Learn to Code. Darmowa aplikacja ma służyć takim szaraczkom jak my, którzy nie mają pojęcia, jak działa i jak wygląda komputerowy język.

Darmowe Encode: Learn to Code możecie pobrać, korzystając z poniższego odsyłacza.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA