REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Fallout: New Vegas, ARMA II i drugi Portal za około 20 PLN

Kolejny dzień Steam summer sale i kolejne rewelacyjne promocje. Jak zwykle pod młotek poszło wiele kapitalnych produkcji, które zostały ścięte do ¾ swojej pierwotnej wartości. Steam, przestań wysysać moje pieniądze.

15.07.2013
18:42
Fallout: New Vegas, ARMA II i drugi Portal za około 20 PLN
REKLAMA
REKLAMA

Po pierwsze – Fallout: New Vegas. Produkcja Obsidian to kapitalne rozwinięcie powrotu kultowej serii gier cRPG do świata żywych. Chociaż Fallout 3 był bardzo dobrą produkcją, nie obyło się bez wielu istotnych minusów. Zrujnowany Waszyngton, chociaż wyglądał rewelacyjnie i zapierał dech w piersiach, ograniczał swobodę gracza. Ten, pozbawiony możliwości wejścia do większości budynków i prowadzony za rękę przez niemożliwe do przeskoczenia gruzy mógł czuć się nieco rozczarowany.

fallout

Obsidian wynagrodził fanom niedosyt, bowiem New Vegas jest lepsze, ciekawsze i jeszcze bardziej klimatyczne od części trzeciej. Paradoksalnie, radioaktywne piaski Newady posiadają więcej ciekawych miejsc i lokacji niż poprzednia odsłona wydana przez Bethesdę. Historia nabrała rumieńców, natomiast klimat pustynnego, surowego otoczenia przywołał miłe wspomnienia z pierwszą i drugą częścią gry.

Fallout: New Vegas to nic innego jak Skyrim, przeniesiony w wysuszony, rozorany lejami po wojnie atomowej świat. Chociaż ortodoksyjni wyznawcy kultowych dzieł Black Isle Studios mogą na to kręcić nosem, takie porównanie to wystarczający argument, aby sprawić sobie New Vegas. Gra oferuje dziesiątki godzin zabawy na bardzo wysokim poziomie, oddając w ręce gracza otwarty świat oraz masę ciekawych lokacji do zwiedzenia. Czas zabawy można wydłużyć serią DLC dołączonych do zestawu.

fallout 2

Gdyby tego było mało, zawsze pozostają dziesiątki kapitalnie wykonanych modów, z których słyną produkcje twórców The Elder Scrolls. Fallout: New Vegas za około 20 PLN to obowiązkowy zakup dla fanów cRPG, miłośników produkcji z otwartym światem, fanów Skyrim oraz graczy, którzy przedkładają rozwój postaci i swobodę działania nad oskryptowaną, intensywną akcję. Rewelacyjna gra w rewelacyjnej cenie.

Remember me to jedna z głośniejszych produkcji ostatnich miesięcy. Niestety, twór Dontnod Entertainment okazał się być typowym średniakiem z parą kapitalnych pomysłów oraz naprawdę prześliczną grafiką. To, co najbardziej spodobało mi się w Remember Me, to wizja Paryża przyszłości. Ta, w wydaniu Dontnod, prezentuje się naprawdę ciekawie oraz, co jeszcze ważniejsze, wydaje się być bardzo prawdopodobna. Umiar, z jakim twórcy przedstawiają futurystyczne technologie, urealnia wizję scenarzystów i może stanowić dobrą przestrogę przed nadchodzącymi czasami. Nie posłuchaliśmy Orwella, może posłuchamy Francuzów?

remember me

Interesująca jest również zdolność do manipulacji pamięcią innych osób, jakie na swojej drodze napotyka bohaterka Remember Me. Żałuję, że tego typu scen było w grze tak mało, w przeciwieństwie do nieco monotonnych walk oraz liniowej do bólu rozgrywki i przewidywalnego scenariusza. Produkcja, nawet w promocyjnej cenie 24 euro, nie jest warta takich pieniędzy.

Call of Duty, Medal of Honor, Battlefield… to nie jest prawdziwa wojna. To zabawa w piaskownicy, na którą z politowaniem patrzą weterani ARMY. Nie ma gry, która tak pieczołowicie oddaje wrażenia, odczucia i komplikacje związane z prowadzeniem współczesnych bitew. Ta gra jest równie wymagająca, jak japoński ojciec w stosunku do absztyfikantów swojej córki. Na ten moment nie spotkałem innej gry, na serwerach której szkolenia wprowadzające w skomplikowany świat gry wojennej prowadziliby… weterani i żołnierze Wojska Polskiego. Wymagająca, trudna i nastawiona na profesjonalną kooperację oraz bezwzględne posłuszeństwo przełożonym produkcja. Wyjątkowe doświadczenie, ale tylko dla wyjątkowo twardych, opanowanych, cierpliwych i doświadczonych graczy.

arma ii

Uwaga, jeśli planujesz kupić drugą ARMĘ z myślą o niesamowicie popularnej modyfikacji DayZ, musisz mieć na uwadze, że mod wymaga dodatku Operation Arrowhead. Ten również znalazł się w promocyjnej ofercie Steam i razem z podstawową wersją gry kosztuje na ten moment mniej niż 7 euro. Podstawowa wersja gry to koszt około 15 złotych. Niech Cię, Gabe Newell, te ceny są zbyt niskie, aby przejść obok nich obojętnie.

REKLAMA

portal 2Czwarty dzień promocji Steam summer sale:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA