REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ten film zdobył rekordową liczbę ocen od widzów. To pierwszy taki przypadek w historii serwisu

Po raz pierwszy w historii serwisu Filmweb produkcja została oceniona przez ponad milion widzów i widnieje przy niej obecnie niemal 9 gwiazdek. Czy już można w takim razie stwierdzić, że jest to najlepszy film wszech czasów? Możecie ocenić, bo na pewno go znacie.

04.07.2024
17:33
najwiecej ocen filmweb
REKLAMA

Są w historii takie filmy, które zyskały miano kultowych i obejrzał je niemal każdy. Jak to sprawdzić? Najpopularniejszym serwisem w Polsce, gdzie widzowie i krytycy dzielą się wrażeniami po seansie, wystawiając produkcjom tyle gwiazdek, na ile według nich zasługują, jest Filmweb. Platforma zadebiutowała w 1998 r., co oznacza, że musiało minąć 26 lat, aby zanotować pierwszy tego typu rekord, a padł on niedawno. Mowa tu o produkcji, która przekroczyła barierę 1 mln ocen i z pewnością dobrze ją znacie.

REKLAMA

Produkcja Zielona mila ma już ponad 1 mln ocen

"Zielona mila" to adaptacja powieści Stephena Kinga o tym samym tytule, która zadebiutowała w 1999 r. Fabuła filmu w reżyserii Franka Darabonta skupia się na strażniku bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain, Paulu Edgecombie, który pełnił tę funkcję w 1935 r. Kiedy pewnego dnia do więzienia przywieziony zostaje John Coffey, Paul musi przygotować się na wypełnienie jednego ze swoich obowiązków, czyli odprowadzenie go do celi śmierci długim korytarzem. Czarnoskóry skazaniec został bowiem oskarżony o zamordowanie dwóch białych dziewczynek i będzie musiał przejść słynną "zieloną milą". Okazuje się jednak, że Coffey będzie miał ogromny wpływ na życie Paula i pozostałych pracowników więzienia, którzy zaczną zadawać sobie pytanie, czy rzeczywiście jest on winny śmierci dziewczynek.

O "Zielonej mili" czytaj w serwisie Spider's Web:

Film z Tomem Hanksem i Michaelem Clarkiem Duncanem z wynikiem 8,6 gwiazdek jest pierwszą produkcją w historii portalu Filmweb, której udało się zdobyć ponad 1 mln ocen użytkowników. Jest on obecnie najpopularniejszym tytułem z największą liczbą not. Tuż za "Zieloną milą" uplasował się kolejny hit z Tomem Hanksem - "Forrest Gump". Produkcja oceniona na 8,8 gwiazdek ma na ten moment niemal 995 tys. ocen i właściwie niewiele jej brakuje, by dogonić "Zieloną milę". Na 3. miejscu znalazła się adaptacja opowiadania Stephena Kinga "Skazani na Shawshank" (924 tys.), a na kolejnych "Leon zawodowiec" (839 tys.), "Shrek" (834 tys.) oraz "Matrix" (832 tys.).

REKLAMA
"Zielona mila"

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA