REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

„Fish Friend” to świetna, darmowa animacja na YouTube której nie powstydziłby się Tim Burton

Na sPlay staramy się regularnie zapoznawać czytelników z krótkometrażowymi, ciekawymi produkcjami powstałymi oddolnie, z własnych środków amatorskich producentów. Po oryginalnym horrorze czas na tytuł o znacznie bardziej pogodnym wydźwięku. Chociaż i tym razem nie obyło się bez krwi. „Fish Friend” nie powstydziłby się zapewne sam Tim Burton.

03.03.2015
11:27
„Fish Friend” to świetna, darmowa animacja na YouTube
REKLAMA
REKLAMA

Powołanie się na popularnego, choć w moim mniemaniu zjadającego własny ogon reżysera nie jest zresztą przypadkowe. Jordan Blum – reżyser „Fish Friend” – podczas prac nad swoją krótkometrażową produkcją wzorował się właśnie na Burtonie. Jego pozostałe inspiracje to tak zwane „one-shoty” Pixara oraz propagujące życie na przedmieściach USA, naiwne i banalne produkcje amerykańskie z lat 50-tych minionego wieku. Co zresztą widać:

„Fish Friend” jest kolejną internetową produkcją, która zrobiła na mnie spore wrażenie. W ostatnim czasie mieliśmy ich prawdziwy wysyp.

Myślę tutaj nie tylko o oryginalnym horrorze „The Brain Hack” z jego niebanalnym zakończeniem. Warto przypomnieć o dojrzałym i brutalnym „Power/Rangers”, które przenosi popularnych, kolorowych wojowników w obcisłych strojach do znacznie bardziej poważnych i mrocznych realiów. Nie byłbym sobą gdybym nie napisał również o świetnym „Dragon Ball Z: Light of Hope”. Sceny walki w tej amatorskiej produkcji na podstawie kultowego anime dosłownie wgniatają w fotel. Rewelacyjna sprawa.

REKLAMA
fish friend 1

Mam nadzieję, że tendencja będzie się utrzymywać. Platformy takie jak YouTube oraz Vimeo zaczynają zapełniać niesamowite, tworzone oddolnie i amatorsko produkcje. Realizowane za własne środki filmy możemy poznać dzięki dobrodziejstwom sieci i swobodnego dostępu. Rewelacyjne inicjatywy, którym na pewno będziemy kibicować na sPlay. Jeżeli chcecie więcej świetnych krótkometrażowych produkcji, koniecznie odwiedźcie naszą zakładkę tematyczną „YouTube”.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA