REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

FTL: Faster Than Light - dziś premiera darmowego dodatku i wersji na iPada

"FTL: Faster Than Light" jest jedną z najciekawszych gier niezależnych, w jakie przyszło mi grać. Dziś ma miejsce premiera darmowego dodatku do niej -"Advanced Edition" oraz wersja przeznaczona na iPady. Wersja mobilna jest od razu wzbogacona o rozszerzenie. 

03.04.2014
19:57
FTL: Faster Than Light - premiera dodatku i wersji na iPada
REKLAMA

FTL to mieszanina strategii, gry przygodowej i RPG. Gracz wciela się w kapitana statku kosmicznego, który zostaje wynajęty jako kurier, mający dostarczyć pewne niezwykle istotne informacje do jednej z baz Federacji. O fakcie tym dowiaduje się jednak dowództwo sił rebelianckich, które wysyła naszym tropem całą wojenną armadę. Próbując wykonać powierzone nam zadanie musimy odpowiednio planować gwiezdną podróż, walczyć z piratami, dokonywać napraw oraz ulepszeń statku i rekrutować załogę. Świat gry za każdym razem jest generowany losowo. Rozgrywka toczy się w dwóch trybach - turowym, podczas którego wytyczamy trasę lotu, oraz rzeczywistym, z aktywną pauzą, uruchamianym podczas starć.

REKLAMA

REKLAMA

Darmowy dodatek "Advanced Edition" wprowadza do podstawowej wersji gry szereg nowości i urozmaiceń. Prócz nowego wyposażenia, broni i przeciwników, dostępne stają się również nowe systemy pozwalające m.in. tymczasowo przejmować kontrolę nad przeciwnikami i hackować wrogie okręty. Pojawia się także zupełnie nowa rasa - Lanius, a co za tym idzie: nowy statek kosmiczny. Dodatek jest wprowadzany falami, mniej więcej od godziny 14. Do końca dnia dostęp do niego powinien zostać przyznany każdemu. Ściąganie aktualizacji powinno uruchamiać się automatycznie, po odpaleniu gry.

FTL dotychczas było dostępne tylko dla użytkowników komputerów pracujących na Windowsie, Linuksie i iOS. Z dniem dzisiejszym wprowadzona została również wersja na iPady. Jej cena jest identyczna z ceną każdej innej wersji i wynosi 10 dolarów. Każda nowo zakupiona kopia gry, niezależnie od platformy, wzbogacona będzie o "Advanced Edition".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA