REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

"Furiosa" wreszcie w VOD. Gdzie obejrzeć najnowszą odsłonę "Mad Maxa"?

"Furiosa: Saga Mad Max" z piskiem opon w maju wjechała do kin. Od jej premiery nie minęło wiele czasu, a już możemy ją obejrzeć na platformach VOD. Na których się pojawiła?

09.07.2024
13:58
furiosa saga mad max vod premiera co obejrzeć
REKLAMA

Jak to tak? Wracamy do 45-dniowego okienka dystrybucyjnego? Faktycznie, "Furiosa: Saga Mad Max" w światowych kinach gości dopiero jakieś 1,5 miesiąca. W Polsce do dzisiaj (9 lipca) można ją jeszcze na wielkim ekranie oglądać. Tak szybka premiera filmu na platformach VOD nie powinna nas jednak dziwić. Produkcja okazała się bowiem jedną z wielu tegorocznych klap finansowych.

Wbrew powszechnej do niego miłości, "Mad Max: Na drodze gniewu" wcale wielkim hitem kinowym też nie był. Przy budżecie rzędu 150 mln dol. film zarobił na całym świecie jakieś 379 mln. Ledwo udało się więc przekroczyć granicę opłacalności. To jednak wystarczyło, aby wytwórnia zamówiła kolejną odsłonę franczyzy. Postawiono na spin-off/prequel poświęcony Furiosie, którą w młodszej niż poprzednio wersji gra Anya Taylor-Joy. Prócz niej na ekranie zobaczymy jeszcze cudownie przerysowanego Chrisa Hemswortha w roli Dementusa, herszta Hordy Bikerów.

REKLAMA

Furiosa: Saga Mad Max - premiera VOD

W "Furiosie: Sadze Mad Max" śledzimy losy tytułowej bohaterki, która porwana przez Hordę Bikerów, trafia do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Furiosa musi przetrwać wiele prób i zgromadzić środki, żeby móc wrócić do domu. George Miller opowiada szybko i rozpływa się w rozbudowanych sekwencjach pełnych akcji - pościgów, strzelanin, walk. Całe to ekranowe szaleństwo kinowej publiczności jednak nie porwało. Przy budżecie 168 mln dol. film zarobił na całym świecie do tej pory zaledwie 172,7 mln.

Furiosa: Saga Mad Max - premiera VOD - co obejrzeć?

Długość okienka dystrybucyjnego w największej mierze zależy od wyników finansowych danego filmu. Dlatego właśnie przy tak niskich zarobkach Warner Bros. Pictures postanowiło nie zwlekać i szybko wprowadzić "Furiosę: Sagę Mad Max" na platformy VOD. W naszym kraju można produkcję aktualnie obejrzeć w paru serwisach. Za dodatkową opłatą oczywiście. Całkiem sporą, bo koszt wypożyczenia tytułu wynosi na ten moment od 49,99 zł. Jak to jednak w podobnych przypadkach bywa, z czasem cena zacznie spadać.

Jako produkcja Warner Bros. "Furiosa: Saga Mad Max" docelowo zmierza na HBO Max, gdzie będzie można ją obejrzeć w ramach subskrypcji, bez dodatkowych opłat. Aktualnie nie znamy jednak jeszcze daty premiery filmu w streamingu. Mimo to możemy się spodziewać, że zdarzy się to całkiem niedługo.

Więcej na temat filmu "Furiosa: Saga Mad Max" poczytasz na Spider's Web:

Furiosa: Saga Mad Max - Gdzie obejrzeć? Pełna lista serwisów VOD:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA