REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Harlan Coben i ekranizacje jego książek. Zebraliśmy wszystkie filmy i seriale

Adaptacje książek Harlana Cobena, jednego z najpoczytniejszych pisarzy kryminałów, cieszą się gigantycznym powodzeniem. Większość z można obecnie zobaczyć na Netfliksie, jednak kilka produkcji dostępnych jest również w innych serwisach VOD. Zebraliśmy wszystkie seriale oraz film na podstawie powieści Harlana Cobena i sprawdzamy, gdzie je obejrzeć.

28.02.2024
20:21
harlan coben wszystkie seriale adaptacje netflix amazon prime video
REKLAMA

Można powiedzieć, że Harlan Coben jest zagranicznym odpowiednikiem Remigiusza Mroza, choć kryminały i thrillery amerykańskiego pisarza czytają na potęgę nie tylko Polacy. Coben to autor 35 powieści, które niejednokrotnie znajdowały się w czołówce bestsellerów "New York Timesa" i zostały przetłumaczone na 46 języków, a Myron Bolitar stał się jednym z najpopularniejszych detektywów w literaturze kryminalnej i sensacyjnej.

REKLAMA

Pierwszą zekranizowaną powieścią Harlana Cobena była książka "Nie mów nikomu". W 2006 r. zadebiutowała produkcja o tym samym tytule i, co ciekawe, jest to jedyny film na podstawie powieści amerykańskiego pisarza. Pozostałe adaptacje to seriale i miniseriale, które w większości zostały wyprodukowane przez serwis Netflix. Do tej pory powstało ich już całkiem sporo, bo aż 11, przy czym zapowiedziano już 3 nadchodzące produkcje - będą to "Lazarus", "O krok za daleko" i "Tęsknię za tobą". Tymczasem zebraliśmy wszystkie istniejące adaptacje powieści Harlana Cobena i sprawdziliśmy ich dostępność w serwisach VOD. Oto one.

Spis treści:

Wszystkie seriale na podstawie książek Harlana Cobena: Już mnie nie oszukasz (2024)

"Już mnie nie oszukasz" to ośmioodcinkowa produkcja, której główną bohaterką jest Maya Stern (Michelle Keegan). Kobieta, której mąż został brutalnie zamordowany, próbuje pogodzić się z jego śmiercią. Kiedy Maya postanawia zainstalować kamerę, by mieć swoją córkę na oku, odkrywa, że w jej domu pojawia się mężczyzna, który... jest jej mężem. Śledztwo w sprawie zabójstwa Joego prowadzi detektyw Sami Kierce (Adeel Akhtar). Tymczasem siostrzeniec i siostrzenica Mayi, Abby oraz Daniel, próbują odkryć prawdę o morderstwie ich matki, do którego doszło kilka miesięcy wcześniej, i wszystko wskazuje na to, że obie te sprawy są ze sobą powiązane.

Serial "Już mnie nie oszukasz" jest dostępny w serwisie Netflix.

Netflix: zwiastun serialu "Już mnie nie oszukasz"

Harlan Coben: Schronienie (2023)

Bohaterem serialu "Schronienie" jest Mickey Bolitar (Jaden Michael), nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara. Po śmierci ojca Mickey rozpoczyna nowe życie na przedmieściach New Jersey, co oznacza również zmianę szkoły i wyprowadzka do nielubianego wuja. Kiedy pewnego dnia znika nowa uczennica, chłopak, ogromny miłośnik zagadek, wraz z przyjaciółmi - Spoonem (Adrian Greensmith) i Emą (Abby Corrigan) - rozpoczyna śledztwo, które prowadzi ich na trop szokującego spisku.

Serial "Harlan Coben: Schronienie" jest dostępny w serwisie Amazon Prime Video.

Amazon Prime Video: zwiastun serialu "Harlan Coben: Schronienie"

Zachowaj spokój (2022)

Akcja polskiej produkcji "Zachowaj spokój" rozgrywa się na zamożnym osiedlu, gdzie lokalni mieszkańcy pozostają w bliskich relacjach, wiodąc spokojne życie. Wszystko ulega zmianie, gdy pewnego dnia po śmierci kolegi osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Podczas gdy niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a przerażeni rodzice starają się ochronić swoje dzieci za wszelką cenę, na jaw wychodzą skrzętnie skrywane kłamstwa i tajemnice. W obsadzie znaleźli się m.in. Magdalena Boczarska, Leszek Lichota, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Oleksyn, Grzegorz Damięcki oraz Jacek Poniedziałek.

Serial "Zachowaj spokój" jest dostępny w serwisie Netflix.

Netflix: zwiastun serialu "Zachowaj spokój"

Niewinny (2021)

Serial "Niewinny" to hiszpańska produkcja, która skupia się na Mateo (Mario Casas). Były skazaniec, który niemal dekadę temu w trakcie bójki przypadkiem zabił człowieka, choć opuścił więzienne mury, niczego nie bierze już za pewnik. Kiedy Mateo wraz z ciężarną żoną Olivią (Aura Garrido) przymierzają się do kupna domu ich marzeń, szokująca wiadomość sprawia, że życie mężczyzny zostaje zrujnowane ponownie - otrzymuje on nagranie jego żony z innym mężczyzną. Tymczasem Lorena Ortiz (Alexandra Jimenez) najmłodsza detektywka w wydziale zabójstw bada sprawę tajemniczego samobójstwa.

Serial "Niewinny" jest dostępny w serwisie Netflix.

Netflix: zwiastun serialu "Niewinny"

Bez pożegnania (2021)

Bohaterem francuskiego serialu "Bez pożegnania" jest Guillaume Lucchesi, mężczyzna po trzydziestce, który, mimo młodego wieku, zdążył już przeżyć największą tragedię swojego życia - Guillaume stracił bowiem swoją pierwszą miłość, Sonię oraz brata, Freda. Dekadę później Judith, dzięki której odzyskał wolę życia, niespodziewanie znika podczas pogrzebu jego matki. Okazuje się, że aby odnaleźć ukochaną, mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z szokującą prawdą, którą ukrywali przed nim najbliżsi.

Serial "Bez pożegnania" jest dostępny w serwisie Netflix.

Netflix: teaser serialu "Bez pożegnania"

Zostań przy mnie (2021)

Serial "Zostań przy mnie" skupia się na czterech bohaterach: Megan (Crush Jumbo) - pracującej matce trójki dzieci, Rayu (Richard Armitage) - niegdyś obiecującym fotoreporterze, Broomie (James Nesbitt) - detektywie, który nie może zapomnieć o nierozwiązanej sprawie zaginięcia sprzed wielu lat, oraz Lorraine (Sarah Parish) - dawnej przyjaciółce Megan, skrywającej przed bliskimi mroczne sekrety. Kiedy tajemnice minionych zbrodni zaczynają wychodzić na jaw, przeszłość zaczyna prześladować bohaterów, grożąc zrujnowaniem życia ich oraz ich rodzin.

Serial "Zostań przy mnie" jest dostępny w serwisie Netflix.

Netflix: zwiastun serialu "Zostań przy mnie"

W głębi lasu (2020)

"W głębi lasu" to kolejna polska adaptacja powieści Harlana Cobena. Tym razem akcja produkcji rozgrywa się w 1994 oraz 2019 r. i skupia się na warszawskim prokuratorze Pawle Kopińskim. Mimo upływu lat mężczyzna nie jest w stanie pogodzić się ze stratą ukochanej siostry, która zaginęła latem podczas obozu w niewyjaśnionych okolicznościach. Kiedy jednak zostaje odnalezione ciało chłopca, którego śmierć mogła być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, następuje przełom w śledztwie. Tym, co nie pozwala sprawie pójść dalej, to skrzętnie skrywane rodzinne tajemnice, które mogą zrujnować wszystko to, co Paweł budował przez lata. W obsadzie znaleźli się m.in. Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Wiktoria Filus, Hubert Miłkowski, Jacek Koman oraz Ewa Skibińska.

Serial "W głębi lasu" jest dostępny w serwisie Netflix.

Netflix: zwiastun serialu "W głębi lasu"

The Stranger (2020)

Serial "The Stranger" to historia Adama Price'a (Richard Armitage), prawnika i ojca dwóch nastoletnich synów. Pewnego dnia mężczyzna zostaje zaczepiony przez młodą kobietę (Hannah John-Kamen), która zdradza mu sekret - twierdzi, że Corinne (Dervla Kirwan), żona Adama, oszukała go, udając, że jest w ciąży. Kiedy Adam postanawia skonfrontować się z Corinne, kobieta wkrótce znika bez śladu, a tajemnicza nieznajoma wyjawia wstydliwe tajemnice kolejnych osób.

Serial "The Stranger" jest dostępny w serwisie Netflix.

Netflix: zwiastun serialu "The Stranger"

Tylko jedno spojrzenie (2017)

"Tylko jedno spojrzenie" to francuska ekranizacja powieści Harlana Cobena, która skupia się na Evie (Virginie Ledoyen) i Bastianie (Thierry Neuvic) Beaufils, szczęśliwym małżeństwie z piętnastoletnim stażem. Kiedy mężczyzna pewnego dnia znika bez śladu, Eva postanawia odnaleźć męża za wszelką cenę. Podczas poszukiwań okazuje się, że Bastian skrywał przed nią wiele tajemnic, a kobieta zaczyna dochodzić do wniosku, że jej dotychczasowe życie było jednym, wielkim kłamstwem.

Serial "Tylko jedno spojrzenie" nie jest na ten moment dostępny w VOD.

Zwiastun serialu "Tylko jedno spojrzenie"

Jedyna szansa (2015)

Bohaterką serialu "Jedyna szansa" jest Alice Lambert (Alexandra Lamy), która zostaje postrzelona we własnym domu. Kobieta dowiaduje się w szpitalu, że podczas zajścia zamordowano jej męża, a córka zaginęła. Na domiar złego policja uznaje ją za główną podejrzaną, wskutek czego Alice postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę, by odnaleźć swoje dziecko i mordercę męża.

Serial "Jedyna szansa" nie jest na ten moment dostępny w VOD.

Zwiastun serialu "Jedyna szansa"

Nie mów nikomu - film (2006)

Nagrodzona czterema Cezarami produkcja "Nie mów nikomu" skupia się na Alexandrze Becku, mężu brutalnie zamordowanej Margot Beck, który został schwytany osiem lat temu, jednak nigdy nie przyznał się do winy. Dziś wdowiec, który od feralnego dnia cierpi na zaburzenia psychiczne, zostaje poinformowany, że wznowiono sprawę Margot ze względu na nowe dowody w sprawie - okazało się, że blisko miejsca jej zabójstwa znaleziono kolejne ofiary. Tego samego dnia Alexandre otrzymuje tajemniczego e-maila z nagraniem jego żywej żony oraz wskazówki, gdzie może ją odnaleźć.

Film "Nie mów nikomu" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 7,99 zł), MEGOGO (abonament - 29,99 zł), Cineman (wypożyczenie - 9,90 zł, abonament - 19,90 zł) oraz TVP VOD (wypożyczenie - 8 zł).

Zwiastun filmu "Nie mów nikomu"
REKLAMA

O Harlanie Cobenie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA