REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Aż 2 nowe adaptacje Harlana Cobena od Netfliksa. Wiemy, o czym opowiedzą

Jak wiadomo od dłuższego czasu, fani Harlana Cobena mogą spodziewać się kolejnych adaptacji jego powieści, za które będzie odpowiadać Netflix - a to wszystko za sprawą kontraktu, jaki pisarz zawarł ze streamingowym gigantem. Sukces kolejnej ekranizacji - „Już mnie nie oszukasz” - jedynie utwierdził platformę w przekonaniu, że nad tytułami sygnowanymi nazwiskiem Cobena warto pracować. Już teraz serwis kontynuuje prace nad dwiema kolejnymi produkcjami bazującymi na prozie popularnego twórcy kryminałów. 

23.01.2024
9:50
harlan coben seriale netflix adaptacje ksiazki tęsknię za tobą
REKLAMA

Netflix kontynuuje prace nad dwiema kolejnymi adaptacjami kryminałów Harlana Cobena. I nic dziwnego - serwis wiąże z twórcą spore nadzieje i najpewniej ufa w lukratywność tej współpracy. Każda z ekranizacji dzieł pisarza dotychczas cieszyła się sporą popularnością, a „Już mnie nie oszukasz” okazało się wielkim hitem i najchętniej oglądanym serialem już w pierwszym tygodniu po premierze. 

Czytaj więcej o Harlanie Cobenie na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Harlan Coben: Netflix pracuje nad dwiema kolejnymi adaptacjami

Obecnie trwają prace nad adaptacjami „Tęsknię za tobą” („Missing You”) i „O krok za daleko” („Run Away”). Każda z nich będzie miniserialem (od sześciu do ośmiu odcinków, jeden sezon), a zdjęcia do pierwszej mają wystartować już wiosną 2024 r.

Za scenariusze odciknów „Tęsknię za tobą” odpowiada Victoria Asare-Archer, która napisała już dwa epizody do innego serialu na podstawie twórczości Cobena: „Zostań przy mnie” z 2021 roku. Sean Spencer z pomocą Isher Sahoty zajmą się reżyserią. Producentem będzie Quay Street Productions, wspierane przez ITV Studios od Nicolę Shindler (producentki, która pracowała również przy „Już mnie nie oszukasz”). Sam Coben, jak to bywało dotychczas, będzie producentem wykonawczym za pośrednictwem swojej firmy Finał Twist Productions.

Już mnie nie oszukasz

Oficjalny opis fabuły „Tęsknię za tobą” brzmi:

REKLAMA

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać.

Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji, której dziwnym zbiegiem okoliczności nadarza się okazja, żeby wyjaśnić i zamknąć dwie dawne sprawy. Obie dotyczą najważniejszych mężczyzn w jej życiu - byłego narzeczonego, który porzucił ją dawno temu, i ojca, zamordowanego przed kilkunastu laty policjanta.

W poszukiwaniu prawdy o własnej przeszłości Kat przypadkiem trafia na ślad działalności przestępców, którzy w okrutny sposób wykorzystują ludzki lęk przed samotnością.

Z kolei „O krok za daleko” skupia się na Simonie, którego idealne życie zostaje zrujnowane, gdy jego najstarsza córka - Paige - ucieka z domu. Simon żyje na krawędzi obłędu. Kiedy wreszcie trafia na ślad dziewczyny, namierza ją w Central Parku; wówczas na jego drodze staje Aaron, człowiek, przez którego uciekła. A Paige znowu znika.

Harlan Coben sprzedał już ponad 80 mln egzemplarzy swoich książek na całym świecie. Netflix zrealizował już osiem produkcji na ich podstawie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA