REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO Max ma nowego rekordzistę oglądalności. Adaptację gry wideo przebił nowy serial

"The Last of Us" było hitem. Właściwie adaptacja gry wideo stała się najpopularniejszym serialem w historii HBO Max. Ustanowiony przez niego rekord został właśnie pobity. Co więcej, produkcję przebił dokument.

19.04.2024
15:01
the last of us quiet on set hbo max
REKLAMA

"The Last of Us" zabiera nas do świata po pandemii. Cywilizacja została zniszczona przez groźnego wirusa przemieniającego ludzi w krwiożercze stwory. W serialu śledzimy losy Joela, który 20 lat po apokalipsie zostaje zatrudniony do przetransportowania 14-letniej dziewczynki. Emma może być kluczem do znalezienia lekarstwa na tajemniczą chorobę. Razem podróżują przez Stany Zjednoczone. A raczej to, co po nich pozostało. Ich przygody porwały tak krytyków (96 proc. pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes), jak i widzów.

Podkreślmy jednak: "The Last of Us" to najpopularniejszy serial w historii tylko i wyłącznie HBO Max - nie HBO w ogóle. Z taką "Grą o tron" nie miał szans, ale pokonał "Ród smoka" czy "Sukcesję". Jak swego czasu podawało Warner Bros. Discovery, właściciel platformy, każdy z odcinków adaptacji gry wideo przyciągał w samych Stanach Zjednoczonych średnio 32 mln użytkowników. Produkcja była też najchętniej oglądanym tytułem w Europie i Ameryce Łacińskiej.

REKLAMA

Cisza na planie (Quiet on set) pobija rekord The Last of Us na HBO Max

"Cisza na planie: Mroczna strona dziecięcej telewizji" opowiada historię toksycznego świata telewizji dla dzieci przełomu lat 90. i 00. Dokument ujawnia szokujące wydarzenia, jakie miały miejsce za kulisami popularnych programów stacji Nickelodeon. Ich gwiazdy opowiadają swoje historie, dzieląc się z widzami traumatycznymi doświadczeniami. Biorąc pod uwagę temat produkcji, nie powinno nikogo dziwić, że publiczność rzuciła się, aby ją obejrzeć - najpierw na kanale ID, a potem na HBO Max.

Quiet on Set - HBO Max

Jak podaje "Variety", w przygotowanym przez Nielsen tygodniowym rankingu najpopularniejszych tytułów dostępnych w streamingu "Cisza na planie: Mroczna strona dziecięcej telewizji" zajęła trzecie miejsce. Między 18 a 24 marca serial dokumentalny w Stanach Zjednoczonych oglądano przez 1,3 mld min. Mówimy tu o wszystkich odcinkach produkcji.

W kwestii wyników tygodniowych tytułów dostępnych na HBO Max "Cisza na planie: Mroczna strona dziecięcej telewizji" pobiła rekord "The Last of Us". W tej kategorii najlepszym wynikiem adaptacji gier wideo było 1,2 mld min. Produkcja może jednak w przyszłości przebić wynik dokumentu. W końcu 1. sezon okazał się tak udany, że Warner Bros. Discovery od razu zamówiło 2. odsłonę. Zdjęcia do niej mają zakończyć się w sierpniu. Dokładnej daty jej premiery jeszcze nie ma, ale, zgodnie z zapowiedziami, nowe odcinki zobaczymy w 2025 r.

Więcej o "The Last of Us" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Dotychczasowe odcinki "The Last of Us" obejrzycie na HBO Max. Na platformie znajdziecie też wszystkie odcinki serialu "Cisza na planie: Mroczna strona dziecięcej telewizji".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA