REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Henry Cavill uratował życie koledze z planu. Ocalił go przed utonięciem

Alex Pettyfer wystąpił u boku Henry’ego Cavilla w najnowszym filmie Guya Ritchiego pt. „The Ministry of Ungentlemanly Warfare” („Ministerstwo Niedżentelmeńskich Działań Wojennych”). W jednym z promujących obraz wywiadów aktor opowiedział o tym, jak Cavill ocalił go przed utonięciem na planie. 

27.03.2024
12:44
henry cavill uratował życie alex pettyfer ministry of ungentlemanly warfare film guy ritchie
REKLAMA

„The Ministry of Ungentlemanly Warfare” to adaptacja powieści Damiena Lewisa pod tym samym tytułem. Guy Ritchie opowiada w nim historię wyczynów pierwszego brytyjskiego zespołu sił specjalnych podczas II wojny światowej. Reżyser tradycyjnie zebrał imponującą obsadę, w skład której wchodzą m.in. Henry Cavill, Alan Ritchson, Eiza Gonzales, Cary Elwes czy Henry Golding. 

W przeprowadzonym niedawno przez „Entertainment Weekly” wywiadzie jeden z wyżej wymienionych, Pettyfer, poświęcił część wypowiedzi pochwałom skierowanym w stronę Cavilla - aktor wspomniał między innymi, że współpraca z gwiazdorem przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Co więcej, serialowy Geralt z Rivii miał uratować młodszemu koledze życie.

Czytaj więcej o Henrym Cavillu w Spider's Web:

REKLAMA

The Ministry of Ungentlemanly Warfare: Henry Cavill uratował Alexa Pettyfera

Henry ma coś w sobie - zawsze chodzi o jakość, dobrą współpracę, i nie ma tu żadnej hierarchii. Zawsze wnosi na plan dużo pokory. (...) [Zwracając się do Cavilla]: Nawiasem mówiąc, granie z tobą w tym filmie było dla mnie niesamowitym zaszczytem, mogłem się sporo nauczyć obserwując, jak "numer jeden" traktuje wszystkich pozostałych z obsady i całej ekipy. Dostałem e-mail dwa tygodnie przed rozpoczęciem pracy na planie, w którym ten człowiek napisał: "Jestem naprawdę podekscytowany możliwością współpracy z tobą"

- wyznał Pettyfer.

Następnie aktor opowiedział o incydencie, który mógł skończyć się tragicznie, gdyby nie interwencja Cavilla:

Uratował mnie przed wypadnięciem z łodzi. Prawie utonąłem. Mogę teraz oficjalnie powiedzieć, że Henry mnie uratował. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem grać z tobą w tym filmie...

- zwrócił się do kolegi.
REKLAMA

Film Richiego to powrót do charakterystycznego stylu twórcy. Zobaczymy w nim, jak tajna organizacja prowadzi nieregularną walkę z nazistami, używając niekonwencjonalnych i - jak zresztą głosi tytuł - niezbyt dżentelmeńskich metod. Za scenariusz odpowiadają Paul Tamasy, Eric Johnson, Arash Amel i sam Guy Ritchie.

Obraz jest już drugim projektem łączącym Ritchiego i Cavilla - wcześniej panowie współpracowali przy filmie „The Man from U.N.C.L.E.” („Kryptonim U.N.C.L.E.”) z 2015 roku.

The Ministry of Ungentlemanly Warfare - światowa premiera kinowa jest zaplanowana na 18 kwietnia 2024 roku.

The Ministry of Ungentlemanly Warfare
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA