REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Z "Euforii" do "Igrzysk śmierci". Hunter Schafer to nie tylko aktorka, ale też modelka i aktywistka

Hunter Schafer to jedna z gwiazd filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży", który do polskich kin trafi już 17 listopada. Amerykańska aktorka wciela się w postać Tigris, czyli kuzynki prezydenta Panem, Coriolanusa Snowa. 24-latka szerszej publiczności dała się już poznać, grając jedną z głównych bohaterek "Euforii", Jules. Co jeszcze o niej wiemy?

15.11.2023
19:03
Hunter Schafer Igrzyska śmierci
REKLAMA

Hunter Schafer błyszczała - i to dosłownie - na premierze filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" w Londynie. 24-letnia aktorka zaprezentowała się w złotej, dwuczęściowej sukni z kolekcji Prady. Kreacja aktorki nawiązuje do Kosogłosu; przypinki Katniss Everdeen, głównej bohaterki poprzednich części "Igrzysk śmierci". W najnowszej odsłonie "Igrzysk" amerykańska gwiazda wciela się w postać Tigris Snow.

Więcej o "Igrzyskach śmierci" przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

Hunter Schafer: aktorka, aktywistka i modelka.

Choć może Hunter nie jest jeszcze wszystkim znana, po roli w "Igrzyskach śmierci" może być inaczej. Trzeba jednak przyznać, że młodsi widzowie znają Hunter doskonale. Wszystko za sprawą roli w "Euforii", która była jej debiutem. Schafer to nie tylko transseksualna modelka i aktorka, ale i również aktywistka, która walczy o prawa społeczności LGBTQ.

Urodziła się 31 grudnia 1998 roku w Trenton w stanie New Jersey. Jej tata, Mac Schafer, jest prezbiteriańskim pastorem. Hunter ma trójkę młodszego rodzeństwa: brata oraz dwie siostry. 24-latka uwielbia artystyczne klimaty, co widać w jej zainteresowaniach oraz profesji.

Schafer skończyła liceum plastyczne i - jak mówiła w jednym z wywiadów - odkąd pamięta uwielbiała rysować. Planowała nawet zdawać do Central Saint Marins, uczelni artystycznej w Londynie, lecz odłożyła plany studiowania po to, by skupić się bardziej na karierze modelki, a później aktorki. Jako modelka pozowała dla najlepszych modowych marek, m.in. Prady, Diora, Gucci, Ricka Owensa, Calvina Kleina czy Marca Jacobsa.

Transseksualna aktorka znana jest również ze swojego zaangażowania społecznego. W 2017 roku pozwała stan Karolina Północna za ustawę, według której osoby transseksualne powinny korzystać z toalet zgodnie z płcią wpisaną do aktu urodzenia. Napisała nawet w tej sprawie felieton na łamach magazynu "i-D", w którym przedstawiła mnóstwo argumentów, ale też konsekwencji, m.in. nękań ze względu na swoją seksualność oraz płeć.

W czerwcu 2020 roku, na cześć 50. rocznicy pierwszej parady LGBTQ Pride, Quuerty wymienił Hunter wśród 50 osób, które prowadzą kraj w kierunku równości, akceptacji i godności dla wszystkich ludzi. Rok później została umieszczona przez "Time" na liście "100 wschodzących liderów, którzy kształtują przyszłość".

REKLAMA

W Jules z "Euforii" Hunter Schafer odnajduje siebie

W szerszej świadomości ludzi Hunter zaistniała, gdy w 2019 roku trafiła do obsady hitu HBO "Euforia". Wcieliła się tam w postać Jules, młodą, transpłciową kobietę, poszukującą swojego miejsca na przedmieściach, która przeprowadza się po rozwodzie rodziców. Jules szybko zaprzyjaźnia się z główną bohaterką, Rue, graną przez Zendayę. W jednym z wywiadów powiedziała, że w jej bohaterce Jules odnajduje poniekąd siebie. W Jules jest bardzo dużo mnie - mówiła w rozmowie dla „Harper’s Bazaar”.

Schafer, podobnie jak grana przez nią Jules w "Euforii", jest młodą, uzdolnioną artystycznie kobietą. Rola w "Igrzyskach śmierci" z pewnością będzie zupełnie inna, niż ta w "Euforii". O tym, jak wypadnie Schafer w filmowym hicie, przekonamy się już za kilka dni, gdy film wejdzie do kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA