REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Rusza śledztwo w sprawie Jarosława Jakimowicza? Gwiazdor TVP zaprzecza

Wygląda na to, że Jarosław Jakimowicz doczeka się śledztwa w swojej sprawie - podobno prokuratura otrzymała sądowy nakaz jej zbadania. Tym razem nie chodzi tylko o rzekomy udział w procederze handlu dziećmi, który gwiazdor programów TVP opisał w swojej autobiografii, a o liczne ataki w social mediach. To sukces Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który jakiś czas temu postanowił pochylić się nad Jakimowiczem.

13.01.2022
18:50
jarosław jakimowicz śledztwo przesłuchanie-zarzuty handel dziećmi tvp
REKLAMA

Jarosław Jakimowicz jednak zostanie przesłuchany przez prokuraturę, jeśli wierzyć ogłoszeniu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przypominamy, że w swojej reklamowanej jako "szczera i prawdziwa autobiografia" książce gwiazdor TVP szczegółowo opisał uczestniczenie w procederach m.in. kradzieży i rozboju (był za to nawet skazany w Niemczech), a także handlu dziećmi w celach pedofilskich (rzekomo zapłacił 2 tys. marek za 12-letnią Tajkę). Te wyznania już jakiś czas temu postanowił zbadać wspomniany Ośrodek.

Gdy media nagłośniły przeszłość prezentera, Jakimowicz zaczął się bronić. Jego taktyka była przewidywalna: stwierdził, że historie, które opowiedział w swojej "szczerej" autobiografii to fikcja, która miała pomóc w zwiększeniu sprzedaży.

Teraz OMZRiK podaje, że prokuratura ("dyspozycyjna wobec partii rządzącej") nie chciała prowadzić w jego sprawie śledztwa, jednak po interwencji organizacji w sądzie doszło do wymuszonej zmiany decyzji. Tym razem chodzi o naruszenia prawa art 256 i 257 kodeksu karnego za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Śledczy mają zbadać jego odpowiedzialność za napaść z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej oraz propagowanie faszyzmu czy innego ustroju totalitarnego. Aktorowi mogą grozić nawet trzy lata więzienia. Niedawno OMZRiK informowała o kilkudziesięciu zgłoszeniach od znieważanych przez Jakimowicza w social mediach osób.

Ze wszystkich znieważonych pięć osób zdecydowało się wejść na drogę prawną. "Uważamy, że osoba zatrudniona w telewizji finansowanej przez podatników powinna spełniać nieco wyższe standardy etyczne niż Jarosław Jakimowicz. Dlatego uważamy, że oskarżenie go powinno leżeć w interesie publicznym. Wszak to my wszyscy - obywatele - płacimy wynagrodzenie panu Jakimowiczowi" - mogliśmy kilka dni temu przeczytać na fanpage'u OMZRiK.

REKLAMA

WYGRALIŚMY W SĄDZIE W SPRAWIE JAKIMOWICZA - RUSZA ŚLEDZTWO

Mamy dzisiaj dla Państwa dobrą wiadomość - nadchodzi koniec bezkarności Jarosława Jakimowicza gwiazdora z propagandowych programów TVP. Ponieważ dyspozycyjna wobec partii rządzacej prokuratura nie chciała prowadzić śledztwa w jego sprawie - odwołaliśmy się do sądu i wygraliśmy! Odważna sędzia Renata Kielak-Komorowska z Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza stanęła po naszej stronie i nakazała prokuraturze prowadzenie śledztwa w sprawie czynów, których dopuścił się Jarosław Jakimowicz. W tej sytuacji prokuratura MUSIAŁA wszcząć śledztwo i tak się stało, właśnie otrzymaliśmy decyzję w tej sprawie.CO DALEJ? Jarosław Jakimowicz zgodnie z naszym wnioskiem zostanie przesłuchany i będzie musiał dokładnie opisać kiedy i w jaki sposób dopuścił się czynów zabronionych. Zostaną też przesłuchane inne osoby pokrzywdzone działaniem sprawcy. Chodzi o naruszenia prawa art 256 i 257 kodeksu karnego za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

- czytamy na stronie OMZRiK.

Przypomnijmy też, że według swojej książki Jakimowicz ostatecznie zrezygnował z zakupu dziewczynki, ale pytał, czy gangster nie może "sprzedać" kogoś starszego. OMZRiK podkreśla, że Jakimowicz zdawał sobie sprawę z losu, który czeka dziewczynkę - przedmiotowo traktowaną niewolnicę seksualną, pozbawioną praw. Mimo tego stał się uczestnikiem zbrodniczego procederu, nie zareagował, nie zgłosił sprawi na policję.

Poniżej przeczytacie oryginalny post OMZRiK, a także odpowiedź Jakimowicza, który... zanegował przekazaną przez Ośrodek informację.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA