REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Cieszyliście się na serial z "Gry o tron" o Jonie Snow? No to możecie przestać

Jeśli ekscytowaliście się wizją spin-offu „Gry o tron” skupionego na dalszych losach Jona Snow, mamy dla was złą wiadomość. Kit Harrington potwierdził, że projekt nie jest już rozwijany przez HBO.

10.04.2024
9:41
jon snow serial gra o tron spin off kit harrington serial hbo
REKLAMA

W 2022 r. dowiedzieliśmy się, że „Gra o tron” doczeka się jeszcze jednego spin-offowego serialu. Miała to być produkcja poświęcona późniejszym losom Jona Snow, w którego wcielał się Kit Harrington. Pierwsze pogłoski potwierdziła m.in. Emilia Clarke, której aktor opowiedział o tym osobiście. To właśnie on był autorem pomysłu na projekt, a pomoc w jego rozwinięciu zaoferował mu sam George R.R. Martin.

Pod koniec 2022 Harrington zdradził, że spin-off pokaże nam Snowa straumatyzowaneigo - powracającego na Mur, do miejsca pełnego bolesnych wspomnień, żyjącego ze świadomością, że zabił Dany, że na jego rękach umarła Ygritte, że powiesił Olly’ego. To właśnie dalsze życie z tą traumą było dla artysty najbardziej interesujące. W finale "Gry o tron" chcieliśmy zostawić widzów z poczuciem, że wszystko będzie okej, że się ułoży. Ale nie jest okej, on nie czuje się okej - mówił.

Z kolei Martin przyznał, że nazwiska showrunnerów i scenarzystów są mu znane, ale nie może ich zdradzić - podobno Harrington sam zebrał tę ekipę. Niestety, choć wygląda na to, że prace nad serialem o roboczym tytule „Snow” faktycznie się rozpoczęły, temat został zamknięty. Projekt anulowano, podobnie jak kilka innych spin-offów „Gry”.

REKLAMA
Ród smoka, sezon 2.

Gra o tron: spin-off o Jonie Snow nie powstanie

Podczas ekskluzywnego wywiadu dla serwisu Screen Rant, Harrington otwarcie przyznał, że HBO zamknęło temat i prace nie są już prowadzone. Stwierdził, że „nie mogli znaleźć odpowiedniej historii do opowiedzenia”, co najpewniej oznacza, że żadna z propozycji fabuły nie zadowoliła włodarzy HBO. Aktor ma jednak nadzieję, że w przyszłości będzie mógł jeszcze pochylić się nad tą serią. 

Podczas prac nad produkcją przyglądasz się jej z każdej perspektywy i zastanawiasz się, czy jest ona tego warta. Na obecną chwilę - nie jest. W tej chwili nie powstanie, ponieważ nie mogliśmy znaleźć odpowiedniej historii do opowiedzenia, która nas wszystkich wystarczająco ekscytuje. Podjęliśmy decyzję: odkładamy narzędzia. Może kiedyś w przyszłości do tego wrócimy, ale obecnie ten projekt jest odłożony na półkę.

Spośród wielu wstępnie opracowywanych seriali z uniwersum Pieśni Lodu i Ognia to "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" jest jedyną, która otrzymała już bezpośrednie zamówienie na produkcję. Prequel doczekał się już nawet obsadzenia dwóch głównych ról Dunka i Jaja: zagrają ich Peter Claffey i Dexter Sol Ansell. Zdjęcia rozpoczną się wiosną 2024 roku.

Czytaj więcej o Grze o tron w Spider's Web:

REKLAMA

Grę o tron i Ród smoka obejrzysz w HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA