REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje gitarzysta Killing Joke. Kevin "Geordie" Walker miał 64 lata

Kevin "Geordie" Walker nie żyje. Gitarzysta brytyjskiego postpunkowego zespołu Killing Joke zmarł w wieku 64 lat. Informację potwierdzili członkowie popularnego zespołu. Kevin Walker był jednym, zaraz obok wokalisty, członkiem Killing Joke, który wywodził się z oryginalnego składu.

27.11.2023
11:58
Kevin Walker Killing Joke
REKLAMA

Kevin "Geordie" Walker nie żyje. Gitarzysta postpunkowej grupy Killing Joke miał 64 lata. Smutną wiadomość przekazali koledzy z zespołu. Walkera nie udało się uratować po przebytym udarze.

REKLAMA

Nie żyje gitarzysta brytyjskiej grupy Killing Joke. Kevin Walker miał 64 lata.

Z najgłębszym smutkiem potwierdzamy, że 26 listopada 2023 roku o godzinie 6:30, po przebytym udarze, odszedł w Pradze w otoczeniu rodziny legendarny gitarzysta Killing Joke Kevin 'Geordie' Walker. Jesteśmy zdruzgotani tą wiadomością. Spoczywaj w pokoju, Bracie - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych. Gitarzystę Killing Joke pożegnali również inni artyści, m.in. Tommy Victor, wokalista i gitarzysta zespołu Prong, pisząc o nim, że był jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych gitarzystów rockowych.

Więcej o muzyce przeczytasz w Spider's Web:

Kevin Walker dołączył do Killing Joke pod koniec lat 70.

Kevin Walker dołączył do Killing Joke pod koniec lat 70. W zespole funkcjonował obok wokalisty Jaza Colemana, perkusisty Paula Fergusona i basisty Martina "Youtha" Glovera. Styl brytyjskiej grupy opisywany jest jako połączenie rocka oraz post punka. Do ich najpopularniejszych kawałków należą m.in. "Love Like Blood", "The Wait" czy "Eighties". Łącznie zespół wydał 15 albumów, natomiast ostatni z nich ukazał się w w 2015 roku. Grupa Killing Joke gościła w 2018 roku w Polsce, gdzie zagrała koncert w warszawskim klubie Stodoła.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA