REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Kiedy premiera serialu „Harry Potter”? Jest już konkretny rozkład jazdy

Fani Harry'ego Pottera zdecydowanie nie mają w ostatnich latach na co narzekać. Poza corocznym odświeżaniem uwielbianej serii filmów, za jakiś czas będzie można oglądać także serial, który ma nawiązywać właśnie do klasycznej filmowej opowieści o młodym czarodzieju. Odpowiadać za niego będzie HBO. Zapowiedzi to jednak tylko przedsmak. Kiedy faktycznie odbędzie się premiera serialu „Harry Potter”? Jeszcze trochę trzeba będzie poczekać.

28.02.2024
11:19
Kiedy premiera serialu Harry Potter od HBO
REKLAMA

Twórcy zapowiadają, że serial to swoisty remake ukochanych filmów wytwórni Warner Bros. Odcinkowe wydanie „Harrego Pottera” ma przede wszystkim wiernie oddawać literacki pierwowzór, poruszając wątki ostatecznie pominięte w kinowej wersji sprzed lat. Pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się już w 2023 roku. Aktualnie wiemy wciąż niewiele, ale z najnowszych informacji można już założyć dość prawdopodobny harmonogram następujących po sobie sezonów. Na pierwszy z nich trzeba będzie jeszcze odrobinę poczekać. HBO planuje premierę serialu „Harry Potter” na rok 2026.

REKLAMA

Więcej na temat Harry'ego Pottera czytaj na łamach Spider's Web:

Harry Potter od HBO przybędzie z opóźnieniem. Serial zadebiutuje w 2026 roku

Wierne oddanie kultowych już filmów to niełatwe zadanie. Poza utrzymaniem klimatu, który fani pamiętają w najdrobniejszych szczegółach, uwzględnieniem przy tym technologicznego rozwoju produkcji filmowych i serialowych i uzupełnieniem całości o istotne elementy fabularne z serii książek J. K. Rowling, twórcy będą musieli kurczowo trzymać się także ściśle określonej osi czasu. Oznacza to, że po emisji pierwszego sezonu serialu „Harry Potter” nie będzie miejsca na jakiekolwiek dłuższe przerwy. Biorąc pod uwagę to, z jaką częstotliwością Warner Bros. wypuszczało kolejne filmy.

Kiedy premiera serialu Harry Potter od HBO?

HBO już wcześniej zapowiedziało, że planuje zadedykować osobny sezon każdej części serii książek autorstwa J. K. Rowling. Można zatem śmiało snuć przypuszczenia, jak będzie się to przekładało na daty emisji poszczególnych odsłon. Poniżej przedstawiamy domniemany, na ten moment, harmonogram premier, opierając się na wszystkich wyżej wymienionych informacjach. Został on skonstruowany przez serwis Screen Rant.

REKLAMA

Przypuszczalna lista dat emisji kolejnych sezonów serialu „Harry Potter” od HBO:

  • Sezon 1 - Harry Potter i Kamień Filozoficzny – 2026 rok
  • Sezon 2 - Harry Potter i Komnata Tajemnic – 2027 rok
  • Sezon 3 - Harry Potter i więzień Azkabanu – 2028 rok
  • Sezon 4 - Harry Potter i Czara Ognia – 2030 rok
  • Sezon 5 - Harry Potter i Zakon Feniksa – 2032 rok
  • Sezon 6 - Harry Potter i Książę Półkrwi – 2034 rok
  • Sezon 7 - Harry Potter i Insygnia Śmierci – 2036 rok
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA