REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Więcej seriali o Harrym Potterze. HBO Max się rozkręca

Produkcji osadzonych w uniwersum Harry'ego Pottera może być więcej. Podczas gdy scenarzyści prześcigają się w pomysłach na najnowszy serial oparty o serię książek J.K. Rowling, platforma Max nie wyklucza, że na podstawie propozycji twórców może powstać więcej niż jedna produkcja.

22.01.2024
9:51
harry potter serial max spin off
REKLAMA

W kwietniu minionego roku Warner Bros. ogłosił, że platforma Max rozpocznie prace nad rebootem cyklu filmów o Harrym Potterze. Pojawiła się wówczas informacja, że będzie to serial, a każdy jego sezon będzie skupiał się na poszczególnych częściach powieści z cyklu J.K. Rowling i oryginalnym świecie czarodziejów, który dobrze znamy z filmów i książek. Okazuje się, że zatrudnieni do projektu scenarzyści mają mnóstwo pomysłów na nowy serial, a platforma Max, która będzie odpowiedzialna za jego dystrybucję, nie wyklucza, że produkcji o przygodach uczniów i uczennic Hogwartu może powstać więcej.

REKLAMA

O "Harrym Potterze" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

Warner Bros. i Max nie wykluczają, że produkcji o Harrym Potterze może powstać więcej

Jak podaje serwis Deadline, nad projektem pracuje czwórka scenarzystów. Martha Hillier to brytyjska scenarzystka i producentka serialu "Upadek królestwa" oraz jego filmowego spin-offu - "Siedmiu królów musi umrzeć". Kathleen Jordan jest twórczynią serialu Netfliksa "Nastoletnie łowczynie nagród", a Tom Moran stworzył takie produkcje jak "The Devil's Hour" z Peterem Capaldim czy "The Feed". Nad projektem dla platformy Max pracuje także Michael Lesslie, który jest odpowiedzialny za scenariusz do takich produkcji jak "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży", "Assassin's Creed" czy "Makbet" z Michaelem Fassbenderem.

REKLAMA
Max: teaser serialu o Harrym Potterze

Niedawno w Los Angeles odbyło się pierwsze spotkanie, na którym twórcy przedstawili swoje pomysły, a według spekulacji Max może być otwarty na wcielenie w życie więcej niż jednego pomysłu scenarzystów. Oznacza to, że na podstawie kultowej sagi mogą powstać kolejne spin-offy osadzone w świecie czarodziejów. Nie wiadomo jednak na ten moment, w jaki sposób J.K. Rowling będzie zaangażowana w powstające produkcje, choć oczekuje się, że pisarka będzie miała wpływ na podejmowanie decyzji dotyczących serialu jako producentka wykonawcza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA