REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nareszcie! Wiemy już, kiedy najnowszy film Scorsesego z Leo DiCaprio trafi do polskich kin

Martin Scorsese nie kazał czekać swoim miłośnikom przesadnie długo na nowy film. Choć nie da się ukryć - czas od premiery "Irlandczyka" trochę się dłużył. "Killers of the Flower Moon" nie zadebiutują może "lada dzień", więc musimy uzbroić się w nieco więcej cierpliwości. Na szczęście możemy już rozpocząć obliczanie: dziś poznaliśmy oficjalną datą polskiej premiery tego westernu.

30.03.2023
18:27
killers of the flower moon premiera scorsese de niro di caprio
REKLAMA

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Leonardo DiCaprio i Robert De Niro - dwaj najwięksi ulubieńcy Martina Scorsesego - dotychczas nie spotkali się na planie żadnej jego pełnometrażowej produkcji. Wspólnie na ekranie pojawili się jedynie w krótkim metrażu: "The Audition" z 2015 roku. Oprócz tego mieli też przyjemność grać wspólnie w "Chłopięcym świecie" z 1993 roku i "Pokoju Marvina", który miał swoją premierę trzy lata później.

"Killers of the Flower Moon" będzie więc dużą gratką dla miłośników kina amerykańskiego twórcy. W styczniu 2020 roku dowiedzieliśmy się, że będzie to film fabularny, ale oparty na prawdziwych wydarzeniach. Między 1918 a 1931 rokiem śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach poniosło około sześćdziesięciu rdzennych Amerykanów z plemienia Osage. Ich ziemia obfitowała w złoża ropy naftowej, więc podejrzenia padły na białych biznesmenów mających chrapkę na te tereny. Większość sprawców nigdy nie trafiła jednak przed oblicze sądu. W śledztwo zaangażowany był sam J. Edgar Hoover.

REKLAMA

Czytaj także:

Killers of the Flower Moon: data polskiej premiery filmu Martina Scorsesego

REKLAMA

Obraz jest adaptacją książki Davida Granna pod tym samym tytułem (w Polsce znanej jako "Czas krwawego księżyca"). Ma to być kryminał z domieszką thrillera i westernu, w którym zobaczymy również tegorocznego laureata Oscara - Brendana Frasera. Na swój najnowszy film słynny reżyser potrzebował 200 mln dol. Apple TV+ będzie dystrybuować produkcję do pary z Paramountem.

Film trafi do polskich kin 20 października 2023 roku - dwa tygodnie po amerykańskiej premierze. Zobaczymy go również w ofercie Apple TV+.

Killers of the Flower Moon
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA