REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ten serial Playera to powiew świeżości wśród polskich kryminałów. Teraz obejrzysz go w telewizji

"Lipowo. Zmowa milczenia" prosto z serwisu Player trafił do telewizji. Ci, którzy mieli okazję obejrzeć produkcję w VOD, wiedzą, że serial ma swoje mankamenty. Ma jednak również jedną sporą zaletę, która udowadnia, że nie wszystkie polskie produkcje kryminalne muszą być pisane na jedno kopyto, a fani tego typu tytułów mogą być mocno zaskoczeni.

09.01.2024
18:04
Ten serial Playera to powiew świeżości wśród polskich kryminałów. Teraz obejrzysz go w telewizji
REKLAMA

Premiera serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" miała miejsce we wrześniu minionego roku. Jest to nowa produkcja oryginalna Playera, dlatego nikogo pewnie nie zdziwi to, że jest to kolejny kryminał. Polski serwis VOD do tej pory nie zawiódł swoich widzów pod względem tytułów z tego gatunku - produkcje takie jak "Chyłka", "Behawiorysta", "Skazana" czy "Szadź" cieszyły się ogromnym zainteresowaniem tych, którzy na powieściach kryminalnych zjedli zęby. "Lipowo. Zmowa milczenia" nie odstaje od swoich poprzedników, przeciwnie - ma w sobie coś, czego do tej pory brakowało w obszernej bibliotece Playera.

REKLAMA

Lipowo. Zmowa milczenia: serial Playera zadebiutował w telewizji TVN. O czym opowiada?

Akcja serialu "Lipowo. Zmowa milczenia", opartego o powieść Katarzyny Puzyńskiej, rozgrywa się w tytułowym Lipowie - miasteczku na Kujawach położonym w okolicy malowniczych jezior i lasów. Mieszkańcy tworzą hermetyczną społeczność, w której każdy każdego dobrze zna i nic się przed nikim nie ukryje, a nad wszystkim czuwa lokalny proboszcz. Za sielanką, którą postanowili roztaczać wokół siebie mieszkańcy Lipowa, kryje się jednak tajemnica, z którą Lipowianie nauczyli się funkcjonować, prowadząc perfekcyjną grę pozorów. Wszystko to, by chronić nie tylko mroczne sekrety sąsiadów, ale również swoje własne.

Player: zwiastun serialu "Lipowo. Zmowa milczenia"

Spokój w Lipowie przerywa przyjazd Weroniki Nowakowskiej (Julia Kijowska), pisarki z Warszawy, która pracuje nad swoją kolejną powieścią. W pierwszych dniach pobytu Weronika odkrywa, że w miasteczku dzieją się podejrzane rzeczy, a wśród mieszkańców zapanowała zmowa milczenia. Pisarka wraz z szefem policji (Piotr Pacek) postanawia zbadać sprawę, kiedy wkrótce po jej przyjeździe ginie zakonnica.

"Lipowo. Zmowa milczenia" to powiew świeżości wśród produkcji kryminalnych.

I głównie z tego powodu warto przyjrzeć się mu bliżej. Główna bohaterka jest bowiem taką postacią, której w polskich produkcjach Playera brakowało - pisarka jest nie tylko zawzięta i zdeterminowana, by odkryć tajemnice Lipowian, ale również szczera do bólu. Weronika Nowakowska to osoba, która zdecydowanie nie gryzie się w język, bez względu na to, czy rozmawia z szefem policji czy lokalnym proboszczem.

Wart uwagi jest również ciekawy montaż oraz kreacja pozostałych postaci, które wpisują się folklor miasteczka, gdzie życie wydaje się być spokojne i poukładane, a mimo to daleko mu od sielanki. I choć w pewnych można mieć zarzuty co do jakości gry aktorskiej, czy wyświechtanych motywów, to ostatecznie zabawne sytuacje i aura tajemniczości, która spowija przedstawioną historię działają na korzyść produkcji i z pewnością warto rzucić na nią okiem.

Premierowe odcinki serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" w każdy poniedziałek o 21:35.

REKLAMA

O polskich serialach kryminalnych przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA