REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Polskie perełki, które warto obejrzeć. Wybieramy najlepsze seriale Playera

Subskrybowanie Playera to dobra opcja dla wszystkich, którzy lubią śledzić najpopularniejsze polskie seriale i wiedzieć, co dzieje się na rodzimym podwórku - i to już od zaledwie ośmiu złotych miesięcznie. O filmach już pisaliśmy, czas na produkcje odcinkowe - oto najlepsze i najciekawsze seriale Playera.

07.02.2022
6:03
player najlepsze seriale tvn skazana nieobecni pajęczyna kontrola
REKLAMA

Jak wiemy, Player w swoich pakietach oferuje ponad 20 kanałów (m.in. informacyjnych, sportowych, dla dzieci i kolekcję Discovery+) i gwarantuje dostęp do około 2000 tytułów. Proponuje też opcje dodatkowe, rozszerzające bibliotekę treści (m.in. dostęp do produkcji HBO). Jeśli jednak skupimy się na trzech podstawowych pakietach abonamentowych, wnet okaże się, że już za 8 zł miesięcznie (opcja z relamami; ta pozbawiona spotów i poszerzona o ilka opcji to 18 zł) otrzymamy możliwość oglądania filmów i seriali dostępnych przed premierą w TV, dostęp do seriali Player Original, kolekcji Discovery+ i biblioteki z ponad 50 filmami. Dziś przyjrzymy się serialom - a konkretnie tym najciekawszym spod szyldu Player Original.

REKLAMA

Najlepsze seriale Playera

Player przeszedł niedawno przemianę z serwisu w wersji bez żadnych opłat na model stuprocentowo SVOD. Serwis wynagrodził to swoim użytkownikom ofensywą programową (przypominamy, że w 2022 roku obejrzymy tam aż 10 premierowych produkcji odcinkowych, co jest najwyższą liczbą w historii platformy). W oczekiwaniu na kolejne tytuły warto przyjrzeć się najlepszym oryginalnym serialom Playera.

Pajęczyna

Joanna Kulig w roli głównej. Naukowczyni, Kornelia Titko, jest obdarzona nieprawdopodobną pamięcią. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie jej najbliższa rodzina, w tym siostra. Po latach bohaterka spotyka mężczyznę, który mówi jej, że przed laty został oskarżony o zabójstwo jej siostry. Wówczas Kornelia postanawia rozpocząć prywatne dochodzenie; akcja tego thrillera rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - latach 1978 i 2010. Serial był jedną z najpopularniejszych produkcji Playera - i nic dziwnego. To naprawdę wciągająca produkcja inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, gdy Polska rozwijała własny program atomowy.

Pajęczyna - serial Playera

Nieobecni

Ceniona tancerka Mila Gajda (Justyna Wasilewska) przyjeżdża do Kasprowa, swej rodzinnej miejscowości, na święta. Po przybyciu odkrywa, że jej bliscy zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. W odnalezieniu bliskich bohaterce pomaga podkomisarz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, mający zespół Aspergera. Rozpoczyna się dochodzenie. "Nieobecni" to produkcja kryminalno-obyczajowa ze znakomitą obsadą i niezwykle wysokim poziomem wrażliwości w podejściu do delikatnych tematów, takich jak zaginięcia. Głowacki w roli Zachary, nieustannie miotającego pełnymi humoru ripostami, kradnie show. Nie znajdziecie tu gatunkowych klisz, a serię ciekawych pomysłów i sensualną formę.

Kontrola

Fenomenalny polski serial obyczajowy w reżyserii Nataszy Parzymies, początkowo udostępniony na YouTube, gdzie wszystkie odcinki wyświetlono w sumie ponad 66 mln razy. Odcinek pilotażowy był pierwotnie etiudą nagraną na zaliczenie w Warszawskiej Szkole Filmowej. Całość zebrała pozytywne recenzje (świetne ukazanie emocji bohaterek i skomplikowanej relacji między nimi). Drugi i trzeci sezon debiutowały już z ramienia Playera. Produkcja zdobyła popularność również za granicą. To naprawdę sprawna realizacja pozornie banalnej historii i naturalne, wrażliwe przedstawienie tematyki LGBT. Ścisła czołówka najlepszych rodzimych produkcji, które znajdziecie w serwisie.

Player: Kontrola

Skazana

Serial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami - scenariusz tej produkcji powstał na podstawie książki Ewy Ornackiej. To reportaż przedstawiający kulisy więzienia dla kobiet. Rozmówczynią Ornackiej jest Beata Krygier, prawniczka, która niegdyś była twarzą wymiaru sprawiedliwości, a potem poznała rzeczywistość po drugiej stronie krat. Właśnie taki los spotyka główną bohaterkę "Skazanej", sędzię Alicję Mazur. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy bohaterka zostaje oskarżona o morderstwo i trafia do więzienia. Ta produkcja to przede wszystkim festiwal znakomitych kreacji aktorskich (Ola Adamska, Marta Malikowska i Agata Kulesza!), która wciąga bez reszty.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to głośny i nagradzany polski film opowiadający przerażającą historię niesłusznie skazanego za morderstwo Tomasza Komendy. Serial pozwala nieco bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii. Widzowie mają szansę lepiej poznać więzienną codzienność młodego Komendy i zagłębić się w meandry śledztwa, które pomogło w jego uniewinnieniu. Produkcja rozszerza część wątków z pełnometrażowej produkcji, a skraca inne - inaczej rozkłada akcenty i dzieli opowieść na konkretne segmenty. To poruszająca historia o ludzkim cierpieniu i nieśmiertelnej nadziei. Absolutnie warto.

Motyw

Gdańsk. W restauracji padają strzały, a Luiza i jej mąż Maks zostają ranni. Podejrzenia padają na ich pracownicę, Annę, która próbowała uciec z kraju. Aresztowana nie przyznaje się do winy, sugeruje jednak, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa. Sprawę bada komisarz Szulc, policjant z dużym doświadczeniem i ogromnymi problemami prywatnymi. Kobiety wzajemnie się obwiniają, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto kłamie, kto miał motyw? Ukazana w serialu sprawa co chwile zmienia swój tor. TO solidny i wciągający kryminał obyczajowy - przemyślane zwroty akcji sprawiają, że kolejne odcinki odpala się z automatu.

REKLAMA

Najlepsze seriale Player Original to tylko część oferty

Powyższe produkcje zostały wyłonione w oparciu o subiektywne odczucia, ale oferta Playera bogata jest w wiele cieszących się znakomitą oglądalnością produkcji. Wśród najpopularniejszych znajdują się również między innymi "Chyłka", "Szadź", "Tajemnica zawodowa", "Żywioły Saszy - Ogień" czy "Receptura".

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA