REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Drama z cyklu „iks de”. TVP zażądała od influencerki sprostowania InstaStory

Przywykliśmy już do sprostowań artykułów w tradycyjnych mediach. Słyszeliście jednak kiedyś o sprostowaniu InstaStory? Właśnie tego Telewizja Polska zażądała od najpopularniejszej polskiej influencerki i blogerki modowej Maffashion. I zagroziła jej podjęciem kroków prawnych. To chyba ewenement w skali światowej.

25.05.2021
17:18
maffashion jacek kurski tvp rafal brzozowski eurowizja 2021
REKLAMA

Myślałem, że afera z Maneskin była niedorzeczna. Wokalista zwycięskiego zespołu tegorocznej Eurowizji został posądzony o ćpanie przed kamerami, ale ostatecznie wyszło na to, że był czysty – potwierdził to testem narkotykowym. Jednak kiedy kurz opadł we Włoszech, rozpętała się niezła aferka w Polsce.

Prequelem dramy TVP z Julią Kuczyńską, znaną lepiej jako Maffashion, był występ Rafał Brzozowskiego na tymże konkursie. Nasz reprezentant odpadł w półfinale po słabiutkim popisie w arenie Ahoy w Rotterdamie. Został zmiażdżony w komentarzach – okrzyknięto go nawet „Elonem Muskiem z Wallmartu”.

Jednak podobnie jak muzyk nie zdejmował swoich przeciwsłonecznych okularów, tak Jacek Kurski, prezes TVP, nie rozstaje się ze swoimi różowymi okularami, w których najwyraźniej oglądał występ swojej gwiazdy.

REKLAMA

„Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca Ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem” — właśnie do tych słów przyczepiła się blogerka.

Co ty Jacek bredzisz? Gdyby pojechała Szemplińska, problemu by nie było. To tylko ty naraziłeś Rafała na ten hejt, wybierając według własnego widzimisię osobę, która będzie nas reprezentować! I nieważne, że ludzie byli oburzeni, negowali ten wybór.

— napisała na swoim InstaStory.

Maffashion odniosła się kontrowersji związanych wyborem Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021.

W zeszłym roku miała nas reprezentować właśnie Alicja Szemplińska, bo wygrała „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Imprezę jednak odwołano z powodu pandemii, a piosenka „Empires” przepadła, ponieważ można startować tylko z premierowymi kompozycjami.

Szemplińska deklarowała chęć napisania nowej, ale TVP wolała wybrać swoją gwiazdę – Brzozowski ma na koncie hit „Tak blisko”, ale ostatnio bardziej jest znany z programu „Jaka to melodia?”.

Telewizja Polska informuje, że wybór Rafała Brzozowskiego jako reprezentanta Polski na tegoroczny konkurs Eurowizji miał charakter czysto ekspercki i odbywał się wyłącznie w oparciu o ocenę atrakcyjności zgłoszonych utworów.

czytaliśmy w marcowym oświadczeniu TVP

Jednak nieoficjalnie mówiło się, że na decyzję miał wpływ nie tyle Jacek Kurski, co... jego żona, Joanna. Te spekulacje również ukrócono w komunikacie.

Moja żona nie zajmuje się sprawami TVP. (…) Rafał Brzozowski nie jest jej ulubionym piosenkarzem.

— grzmiał prezes telewizji

Nie zmienia to faktu, że wybór Brzozowskiego uznano za niedemokratyczny i niejasny, a tym samym niesprawiedliwy. Szemplińska wygrała „Szansę na sukces” za sprawą głosów telewidzów i jury, ale nie dano jej de facto szansy na stworzenie nowej piosenki.

Influencerka sprostowała swoje InstaStory, a przy okazji wyśmiała całą sytuację TVP.

Wróćmy jednak do inby z TVP. Wpis Maffashion był szeroko komentowany w mediach i dotarł na samą górę przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Biuro prasowe zwróciło się do niej z propozycją nie do odrzucenia.

 class="wp-image-1726093"
Fot. www.instagram.com/maffashion_official

Zażądało „natychmiastowego sprostowania wpisu”, ponieważ zawiera „nieprawdziwe informacje co do rzekomego wyboru Rafała Brzozowskiego przez Prezesa Jacka Kurskiego”. W innym razie podjęte zostaną „stosowne kroki prawne”. Mail podpisano jako „Centrum Informacji TVP”.

— Pierwszy raz mi się taka sytuacja w życiu zdarzyła. Jest grubo — powiedziała na InstaStory inluencerka.

Maffashion pochyliła się nad mailem TVP i ironicznie sprostowała żądanie. Napisała na kartce, że „To nie Jacek Kurski wybrał Rafała!!!” i opublikowała ją... na przystanku. Wrzuciła także wpis ze sprostowaniem podpisany: „Kłaniam się w pas i biję się w pierś. Z poważaniem Julia ze Złotowa”.

maffashion jacek kurski tvp rafal brzozowski eurowizja 2021 class="wp-image-1726087"
Fot. www.instagram.com/maffashion_official
 class="wp-image-1726090"
Fot. www.instagram.com/maffashion_official

Rafał Brzozowski nie był najgorszy na Eurowizji 2021. Był siódmy... od końca.

REKLAMA

Dobrze, a co z fragmentem, w którym Jacek Kurski napisał, że Rafał Brzozowski dał jeden z najlepszych występów na Eurowizji? Miał rację? Są gusta i guściki, więc zerknijmy w suche statystyki i pozostawmy je bez komentarza.

Z opublikowanej klasyfikacji generalnej wynika, że w półfinale zajął 14 miejsce na 17 uczestników. Większość głosów dostał od San Marino (to by tłumaczyło dlaczego w finale ten kraj otrzymał maksymalną liczbę punktów od Polski).

W klasyfikacji generalnej Polska znalazła się na 33. miejscu z 39. możliwych.

* zdjęcie główne: www.instagram.com/maffashion_official

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA