REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Polski YouTube traci legendarną postać. Martin Stankiewicz oficjalnie kończy karierę

–– Mam 30 lat, choć wyglądam na 35 przez te siwe włosy. Od 8 lat jestem youtuberem. Chociaż nie wiem ile stworzyłem filmów, to mają ponad 260 milionów wyświetleń. I... to koniec — mówi Martin Staniewicz w pożegnalnym wideo.

10.08.2021
20:25
martin stankiewicz koniec kariery youtube
REKLAMA

Marcin Stankiewicz jest jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów – jego samodzielnykanał śledzi niemal 1,3 mln osób. Wcześniej na YouTubie współtworzył „To się wytnie”, gdzie wcielił się w rolę dwóch braci – Stanka i Kostka.

Kręcił głównie internetowe skecze i krótkometrażowe filmy jak m.in. „Inspektor Harry” i „Matrix. Reanimacja”. Przez lata jego warsztat mocno się poprawił, co mogliśmy zobaczyć w projekcie „Czarne lusterko” dla Netfliksa. Był wielokrotnym laureatem nagrody Grand Video Awards.

REKLAMA

Dlaczego Martin Stankiewicz kończy z YouTube'em?

Koniec kariery na YouTubie zapowiadał już od miesięcy. W styczniu mówił o tym w podcaście Karola Paciorka. M.in. narzekał wtedy na algorytmy serwisu, które wpływały na jego zasięgi (zresztą nie on jeden). I faktycznie jego dawne nagrania miały niekiedy kilka milionów, a ostatnie zaledwie kilkaset tysięcy wyświetleń. W ostatnim filmie, w którym ostatecznie żegna się z YouTube'em, ale nie mówi wprost o konkretnych powodach.

Wreszcie zrobiłem to, co powinienem był zrobić już jakiś czas temu… Oficjalnie zamykam TEN rozdział w swojej karierze, by otworzyć się na nową przygodę! Ostatni youtube’owy short fabularny właśnie trafił na mój kanał. To wyjątkowy projekt pod wieloma względami, m.in. dlatego, że oddałem pałeczkę twórczą mojemu wieloletniemu przyjacielowi Arturowi Wyrzykowskiemu, po to by całkowicie po swojemu mógł wyreżyserować moje pożegnanie z YouTube'em

napisał na Instagramie.
REKLAMA

— Cieszę się bardzo z naszej wspólnej przygody i dziękuję ci za nią, Dziękuję za wszystkie wspólne chwile, gdy byłeś przy mnie nawet wtedy, gdy mi nie wychodziło — powiedział na koniec w stronę kamery. I pożegnał się z widzami tymi słowami: — YouTube to był wspaniały czas. Teraz czas na nową przygodę. Teraz, właśnie teraz, kończę karierę youtubera — powiedział na koniec.

* Zdjęcie główne: screen z Martin Stankieiwcz / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA