REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nadciągają zmiany w MCU. Finał Sagi Nieskończoności ma trwać blisko pięć godzin

Sporo się zmienia w MCU - wygląda na to, że włodarze Disneya i Marvel Studios planują spore zmiany. Nie są one bynajmniej jedynie skutkiem zwolnienia Jonathana Majorsa; przyczyny należy dopatrywać się w słabnących wynikach finansowych i kiepskich recenzjach najnowszych odsłon. Co więcej, według najnowszych doniesień widowisko "Avengers: Secret Wars" pobije rekord długości filmów Marvela. W związku z tym najpewniej zdecydowano się podzielić go na dwie dwuipółgodzinne części.

23.12.2023
12:46
marvel zmiany przyszłość avengers secret wars 5 godzin kang mcu
REKLAMA

Do sieci trafia coraz więcej doniesień na temat przyszłości Kinowego Uniwersum Marvela, nazywanego po prostu MCU. Wygląda na to, że w jego formule szykują się spore zmiany - studio zamierza zmienić taktykę (nareszcie!) i skupić się na... jakości, mniejszej skali i dojrzalszych opowieściach. Oczywiście, najnowsze informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale podają je scooperzy i insiderzy, którzy nieraz już wykazali się rzetelnością. A o niepokojach i planach na zmiany za kulisami mówi się przecież od dawna.

I tak m.in. według zaufanych źródeł "The Cosmic Circus" Marvel planuje zacząć wprowadzać dojrzalsze wątki do swoich produkcji. Poletkiem doświadczalnym mają tu być "Echo" i "Deadpool 3". Zamiast tworzyć wielkie epickie historie, woleliby skupić się na rozwijaniu mniejszych wątków - jakość ponad wielkość i ilość. Ważnym elementem uniwersum stanie się światowa polityka i lęk przed superludźmi, a i Kingpin zacznie odgrywać coraz większą rolę w kolejnych opowieściach. Twórcy nie zapomną o dziedzictwach Iron Mana i... Hulka. Potwierdza się też, że Wanda Maximoff ma doczekać się solowej produkcji, a wątki z najlepszego serialu MCU - "WandaVision" - mają być dalej eksploatowane.

Rzecz jasna, obecne wydarzenia doprowadzą do powołania Young Avengers, wśród których mają znaleźć się Kamala Khan, Kate Bishop, Cassie Lang, America Chavez, Billy i Tommy Maximoff. I być może ktoś jeszcze.

A co z "Secret Wars"?

REKLAMA
Tajna inwazja - jeden ze wstępów do Secret Wars

Avengers: Secret Wars podzielone na dwie części? Ten film to kolos

To, rzecz jasna, kolejna informacja z grupy tych niepotwierdzonych przez oficjalne kanały Marvela, wydaje się jednak dość prawdopodobna. Film zakończy 6. fazę MCU, a zarazem będzie finałem Sagi Multiwersum - pierwsza część ma trafić do kin 7 maja 2027, druga zaś, jeśli wszystko się potwierdzi, rok później (sytuacja podobna jak w przypadku "Wojny bez granic" oraz "Końca gry"). Obecnie jest to materiał na pięciogodzinny film obejmujący niemal roczny okres jeśli chodzi o czas akcji. Fabuła będzie inspirować się cyklem komiksów pod tym samym tytułem wydawanym w latach 1984-1985.

REKLAMA

Więcej o Marvelu przeczytasz na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA