REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Scenarzysta "X-Men '97" zwolniony na tydzień przed premierą serialu Marvela. Napisał dwa pierwsze sezony

Beau DeMayo, twórca serialu "X-Men '97" został zwolniony ze studia na tydzień przed premierą animacji Marvela. DeMayo napisał dwa pierwsze sezony produkcji.

13.03.2024
11:09
scenarzysta x men 97 zwolniony marvel
REKLAMA

Beau DeMayo to twórca, który dla Marvela pracował już wcześniej przy okazji serialu "Moon Knight" dla Disney+. Był również autorem roboczych wersji produkcji "Blade", a w ostatnim czasie był odpowiedzialny za projekt "X-Men '97". Amerykański serial animowany to nowa odsłona animacji "X-Men" emitowanej w latach 1992-1997, która skupia się na niebezpiecznych wyzwaniach superbohaterów po stracie ich przywódcy, profesora Charlesa Xaviera. Reżyserem nadzorującym jest Jake Castorena, natomiast dwa pierwsze sezony zostały napisane przez Beau DeMayo, który niespodziewanie został zwolniony

REKLAMA

Twórca serialu "X-Men '97" Marvela zwolniony na tydzień przed premierą animacji

O tym, że DeMayo będzie scenarzystą "X-Men '97", wiadomo było już w listopadzie 2021 r. Zapanowało wówczas poruszenie i pewna ekscytacja, bo nad projektem miał pracować czarnoskóry gej, który dorastał jako adoptowany syn białych rodziców i brat koreańskiej siostry. Podkreślał wówczas, że praca nad X-Menami, którzy również zabiegają o akceptację społeczeństwa, to dla niego osobista walka.

REKLAMA

Okazało się jednak, że po napisaniu dwóch pierwszych sezonów produkcji, twórca został zwolniony przez Marvel Studios na zaledwie tydzień przed premierą. Jest to o tyle niecodzienna sytuacja, że rzadko zdarza się, by ktoś ze stażem DeMayo został zwolniony niemal z dnia na dzień. Twórca przygotowywał się ponadto do wystąpień prasowych, wydarzeń promujących serial, a nawet opowiadał o swoich pomysłach na 3. sezon.

Jak podaje The Hollywood Reporter, Marvel rozwiązał umowe z DeMayo w zeszłym tygodniu. Zdezaktywowany został jego firmowy adres e-mail, a obsada i ekipa otrzymali informację, iż nie będzie on już dłużej związany z projektem "X-Men '97". Jego konto na Instagramie również zostało usunięte. Sam DeMayo nie odniósł się do sprawy.

Premiera dwóch pierwszych odcinków "X-Men '97" zaplanowana jest na 20 marca 2024 r., a pozostałe będą pojawiać się co tydzień na Disney+ do 15 maja. Prace nad drugim sezonem są w toku.

O produkcjach Marvela przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA