REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Mortal Kombat 2": kiedy premiera? To koniec opóźnień, jest konkretna data

Po 3 latach od debiutu filmu "Mortal Kombat" Warner Bros. ogłosił datę premiery sequelu produkcji. "Mortal Kombat 2", który został opóźniony wskutek zeszłorocznego strajku aktorów, ma pojawić się na dużych ekranach już w przyszłym roku.

15.05.2024
8:30
mortal kombat 2 premiera
REKLAMA

W 2021 r. w kinach miała miejsce premiera filmu "Mortal Kombat" w reżyserii Simona McQuoida. Produkcja oparta o serię gier wideo z gatunku fighting game skupia się na Cole'u Youngu (Lewis Tan), zawodniku mieszanych sztuk walki, na którego zostaje nasłany Sub-Zero (Joe Taslim), najlepszy wojownik władcy Zaświatów, Shang Tsunga. By chronić swoją rodzinę, Cole postanawia odnaleźć Sonyę Blade (Jessica McNamee) z tym samym znamieniem smoka, które on sam ma od urodzenia, co doprowadza go do świątyni Lorda Raidena. Bohater trenuje tam z doświadczonymi wojownikami, by stawić czoła Zaświatom i ocalić cały wszechświat.

REKLAMA

Fani produkcji "Mortal Kombat" z pewnością już nie mogli doczekać się jej sequelu. Choć początkowo zapowiadano, że premiera odbędzie się w 2024 r., strajk aktorów opóźnił cały proces i do tego momentu film pozostawał bez daty debiutu. Dziś wiadomo już, że ogłoszona w 2022 r. kontynuacja pojawi się na dużych ekranach już w przyszłym roku. Co o niej wiemy?

"Mortal Kombat 2": jest data premiery filmu. Wszystko, co wiemy o nadchodzącym sequelu

Warner Bros. ogłosił, że "Mortal Kombat 2" zadebiutuje na dużych ekranach 24 października 2025 r. Sequel został wyreżyserowany przez Simona McQuioda, natomiast za scenariusz odpowiedzialny był Jeremy Slater. Producentami są natomiast Todd Garner, James Wan, Simon McQuoid, E. Bennett Walsh i Toby Emmerich.

Fabuła filmu "Mortal Kombat 2" nie jest na ten moment znana, choć wiadomo, kto pojawi się w obsadzie - w rolach głównych wystąpią: Karl Urban ("The Boys"), Adeline Rudolph ("Resident Evil: Remedium"), a także znani z 1. części aktorzy tacy jak Lewis Tan, Jessica McNamee, Josh Lawson, Tadanobu Asano, Mehcad Brooks, Ludi Lin, Damon Herriman, Tati Gabrielle i Martyn Ford, a także Chin Han, Joe Taslim i Hiroyuki Sanada.

Zwiastun filmu "Mortal Kombat"

Warner Bros. ogłosił również, że w 10 stycznia 2025 r. zadebiutuje "Companion", thriller science fiction w reżyserii Drew Hancock z Sophie Thatcher, Jackiem Quaidem, Lukasem Gage, Megan Suri, Harveyem Guillenem i Rupertem Friendem w rolach głównych. Z kolei 16 stycznia 2026 r. będzie miała miejsce premiera produkcji "Weapons" w reżyserii Zacha Creggera, w której pojawią się m.in. Josh Brolin, Julia Garner i Benedict Wong. W kalendarzu wytwórni pojawiła się także data premiery filmu Bena Falcone i Damona Jonesa, "Margie Claus" (5 listopada 2027 r.), w której wystąpi Melissa McCarthy.

REKLAMA

O filmach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA