REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Mortal Kombat X już na iSprzętach. Wersja na Androida ma chwilowe Fatality

Mortal Kombat X wylądowało. Niestety, jeszcze nie ta edycja, na którą wszyscy czekamy. Pełnoprawna bijatyka od Eda Boona pojawi się dopiero 14 kwietnia. Wcześniej posiadacze mobilnych urządzeń Apple mogą przetestować przenośną hybrydę. Co z posiadaczami Androida?

08.04.2015
19:54
Mortal Kombat X już na iSprzętach. Wersja na Androida ma chwilowe Fatality
REKLAMA
REKLAMA
mortal kombat x 3

Kiedy pisałem o innych mobilnych bijatykach Warner Bros (InJustice, WWE), twierdziłem, że dotykowy Mortal Kombat to jedynie kwestia czasu. Nie ma marki, która byłaby w stanie oprzeć się sile smartfonów i tabletów. Nie ma wydawcy, który całkowicie ignoruje stale rosnący sektor Free2Play. Żadnych świętości. Nawet Mortal Kombat stał się częścią tego trendu.

Użytkownicy iUrządzeń mogą już łamać kości z przenośnym Mortal Kombat X.

Aplikacja jest darmowa i przypomina to, co widzieliśmy wcześniej grając w dotykowe InJustice. Gra posiada świetną warstwę wizualną, chociaż sama rozgrywka jest daleka od typowej zręcznościowej bijatyki. Ułomność ekranu dotykowego znacząco ograniczyła wachlarz ciosów wojowników, co producenci starają się zrównoważyć elementami gry karcianej.

mortal kombat x 5

To właśnie na tym dodatkowym obszarze Warner Bros. postanowił zarobić. Dostęp do nowych postaci może być znacznie łatwiejszy, o ile nie pożałujemy kilku prawdziwych złotych. To samo tyczy się liczby walk jakie możemy stoczyć.

Z drugiej strony trzeba oddać producentom, że nie poskąpili mobilnej odsłonie zawartości.

Dotykowe Mortal Kombat X to nie tylko uproszczone walki za pomocą dotykowego ekranu smartfona czy tabletu. To również dodatkowe tryby, z których od dłuższego czasu znana jest seria. Gdyby tego było mało, producenci obiecują zawartość łączoną. Gracze przeniosą ją z odsłony mobilnej na stacjonarne platformy. Zawsze podobały mi się takie inicjatywy i chociażby dla tego faktu warto dać szansę dotykowemu MK X.

mortal kombat x 1

Tym bardziej szkoda, że póki co w Mortal Kombat X mogą zagrać jedynie posiadacze urządzeń Apple. Wersja dla Androida dostała chwilowego fatality i pojawi się wkrótce. Niestety, na ten moment nic nie wiadomo o odsłonie dla systemu Windows Phone. Szkoda – twórcy mogliby przenieść sporą część achievementów z wersji dla Xboksa One do mobilnej edycji.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA